Dzieńdobry. Generalnie mam sylwetkę sportowca: zbity, na rękach widoczny każdy mięsień, jeśli jestem

1 odpowiedzi
Dzieńdobry. Generalnie mam sylwetkę sportowca: zbity, na rękach widoczny każdy mięsień, jeśli jestem bez koszulki z zakrytym brzuchem, to wyglądam jakbym siedział na siłowni po minimum 3 godz. dziennie, jednak jak odkryję brzuch, to wszystko się zmienia. Mam bardzo mocno wydęty w ciągu dnia codziennie brzuch, twardy jak skała, ani grama tłuszczu, palcami nie mogę złapać za fałdke, ponieważ, mam zero tłuszczu a jednak jak na moją sylwetke to jest bardzo duży( znajomi to często podkreślają i ja wcale nie przesadzam on jest poprostu duży), mocno wzdęty brzuch. Cały czas czuję się najedzony, czuję parcie od wewnątrz na zewnątrz, jak idę to czuję i słyszę jak mi się woda w brzuchu przelewa. Najlepiej jest rano, brzuch oczywiście jest mocno wysadzony jednak nie czuję parcia, jest delikatnie rozluźniony, aż boję się cokolwiek zjeść. Np. od rana nic nie jem i wystarczy, że o godz. 12,15 czy nawet 16 zjem pętko kiełbasy bez chleba i momentalnie czuję się tak jak bym zjadł porządny 2 daniowy obiad i nie ważne co to jest a kiełbasę podałem dlatego, żeby wyobrazić sobie tą olbrzymią porcję potrzebną do mocnego parcia. Z jedzeniem bardzo sie oszczędzam np. słodyczy nie jem wcale a cola, napoje gazowane itp. tylko pozwalam sobie w weekendy i to też w niewielkich ilościach, jedzenia barowego unikam jem sporadycznie obiad co 2 miesiące sobie zjem w barze, fast food raz w miesiącu sobie pozwalam, z rzeczy gorszych to palę elektronicznego papierosa, codziennie od poniedziałku do piątku piję 2 piwa zero procent, na weekendy piję piwo procentowe, wódkę i wino piję raz w roku żeby porządnie się zresetować, dziennie wypijam ok.1,7 litra wody niegazowanej. Jestem byłym żołnierzem( 8 lat służby zawodowej) obecnie kierowca TIR, wiadomo, że na Tirze mam dużo mniej ruchu, jednak problem wygląda tak samo, gdy byłem w wojsku bieganie minimum 3 kilometry dziennie, sporo czasu spędzonych w polu na torach z przeszkodami, jednak problem dalej wygląda tak samo. Proszę o jakieś rady lub polecenie specjalisty.
Najlepiej udać się z tym problemem do gastrologa. Trzeba wziąć pod uwagę m.in. SIBO, chorobę trzewną, H. Pylori oraz zaburzenia czynnościowe.