Dzień po grze w piłkę nożną obudziłem się z dyskomfortem kolana. Myślę sobie normalne po grze w piłk

4 odpowiedzi
Dzień po grze w piłkę nożną obudziłem się z dyskomfortem kolana. Myślę sobie normalne po grze w piłkę, czasem to się zdarzało. Mija miesiąc i nic się nie zmieniło. W trakcie gry nie doszło do żadnego upadku, zderzenia itp. Ból nie towarzyszy cały czas, przejawia się tylko w momencie wykonania jakiegoś ruchu np podczas wstawania, czy wykonywania prostych codziennych czynności i wyraźnie odczuwalny jest w zewnętrznej części kolana. Mogę bez problemu uprawiać sporty, ale czuje ze kolano jest oslabione. Aktualnie tylko plywam i zamierzam udac sie do specjalisty. Bol jest bardzo odczuwalny w zewnetrznej czesci, kiedy siedzac zakladam "chora" nogę na noge, kostką na kolanie. Czy może to być delikatny uraz jakies zapalenie badz naderwanie wiezadla bocznego ?
Mogło dojść do urazu, aby to potwierdzić warto udać się do fizjoterapeuty, który wykona dokładną diagnostykę stawu kolanowego. Być może mikrourazy kumulowały się przez wiele lat a teraz osiągnęły "apogeum" i doszło do poważniejszego uszkodzenia. Dla pewności można wykonać USG.

Witam,
Warto udać się do fizjoterapeuty. Wykona on dokładne testy funkcjonalne czy problem leży w obrębie tkanek miękkich czy też kostnych np. łąkotka. Dobrze jest poszerzyć diagnostykę o badanie USG, ale te wszystkie rzeczy powinien rozwiać terapeuta na wizycie. Im szybciej uda się pan do specjalisty tym proces rehabilitacji powinien przebiegać sprawniej.
Pozdrawiam
Objawy tego typu mogą świadczyć o uszkodzeniu struktur. Do uszkodzenia łąkotek bądź więzadeł nie zawsze konieczny jest duży uraz! Dlatego, aby ocenić struktury stawu należy udać się na badanie manualne, być może także uzupełnić je diagnostyką USG. Dłuższe czekanie odwleka rozpoznanie problemu.
Życzę zdrowia!
Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Proszę udać się do osteopaty lub terapeuty manualnego/ fizjoterapeuty.
Problem jest ciężki do jednoznacznej diagnozy, tym bardziej na odległość. Podejrzewam, że doszło do uszkodzenia lub/i sumy mikrouszkodzeń przy częstym wykonywaniu sportu. Nie można wykluczyć przeciążenia czy uszkodzenia mechanicznego. Diagnoza i badanie kliniczne terapeutów powinno wystarczyć przy powyższym problemie a następnie zastosowanie specjalistycznej terapii.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy al. Komisji Edukacji Narodowej 53 lok. 4

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
HEALTHCLINIC
Sugeruję wizytę: Terapia manualna z wykorzystaniem technik osteopatycznych - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.