Dzień dobry. Zwracam się z pytaniem. Od 6 lat biorę tabletki antykoncepcyjne kontracept. Na przełomi

1 odpowiedzi
Zwracam się z pytaniem. Od 6 lat biorę tabletki antykoncepcyjne kontracept. Na przełomie 2/3 blistra poważnie chorowałam, dlatego przyjmowałam wysokie dawki leków zawierających paracetamol i witaminę C oraz wzięłam 2 tabletki z 12-godzinnym opóźnieniem. W 3 tygodniu przyjmowania tabletek (2dni temu) odbyłam stosunek z partnerem z zabezpieczeniem (prezerwatywa). Jednak dziś, w 1 dniu 7- dniowej przerwy dostałam krwawienia (lekkiego narazie) co jest dziwne, ponieważ zawsze dostawałam w 4 dniu. Czy to oznacza, ze działanie tabletek było obniżone? Co w przypadku gdyby prezerwatywa zsunęła się, czy istnieje w takim wypadku duże ryzyko ciąży? Czy powinnam zacząć normalnie nowe opakowanie tj. Po 7 dniach przerwy czy wcześniej?
iWitam.Tak często sie zdarza u kobiet biorących leki przeciwzapalne i antybiotyki.obciązenie enzymów watroby.Brac leki antykoncepcyjne zgodnie z harmonogramem.Choroby zapalne moga powodowac przyspieszone krwawienie.pozdrawiam