Dzień dobry, zwracam się z prośbą o interpretację opisu wyniku tk klatki piersiowej, dwufazowe z ko
1
odpowiedzi
Dzień dobry,
zwracam się z prośbą o interpretację opisu wyniku tk klatki piersiowej, dwufazowe z kontrastem.
'W górnym biegunie wnęki lewej nieregularna zmiana o śr. około 3,5 cm nie ulegająca wyraźnemu wzmocnieniu kontrastowemu'.
Czy ten fragment oznacza wykrycie nowotworu? Czy jest to coś innego?
zwracam się z prośbą o interpretację opisu wyniku tk klatki piersiowej, dwufazowe z kontrastem.
'W górnym biegunie wnęki lewej nieregularna zmiana o śr. około 3,5 cm nie ulegająca wyraźnemu wzmocnieniu kontrastowemu'.
Czy ten fragment oznacza wykrycie nowotworu? Czy jest to coś innego?
Ciężko odpowiedzieć nie mając innych danych, choćby czy jest to pierwsze badanie TK czy kolejne. Niemniej zmiana tej wielkości wymaga pilnej dalszej diagnostyki w celu wykluczenia nowotworowego charakteru.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Dzień dobry od jakiegoś czasu mam niedobory zelaza wynik ostatniego badania 21 miałam. Dostalam skierowanie na tsh ft3 ft4. Moje wyniki tsh to 0.0005, FT 9.20. A FT4 3.94 wszystko poza normę ferrytyna mimo teraz wysokiego zelaza 235 jest niska 30.3. Czy powinnam udać się do lekarza? Czy mogę…
- Witam, miałem dziś leczenie kanałowe i dostałem jakiś antybiotyk na 10dni, strasznie mi się zbiera brązowy katar, i czuje bardzo posmak/zapach leku.
- Witam, Czy mogę "płynnie" przejść z leku Faxolet na jego zamiennik venlectine? W aptece farmaceuta stwierdził, że to identyczne leki i kupiłem zamiennik ale teraz zaczynam mieć wątpliwości czy dobrze zrobilem...
- Witam, mam pytanie czy objawy takie jak bardzo niskie ciśnienie, zmęczenie, uczucie omldenia, duszności oraz "przeskakiwanie" serca w gardle mogą być spowodowane nerwicą? Ostatnio bardzo mi się nasiliła i czuje że nie wyrabiam, bardzo ciężko funkcjonować codziennie. Objawy najbardziej nasilają…
- Dzień dobry. Jestem w 25 tc, robiłam krzywą cukrowa. Wyniki na czczo- 86, po 1 h- 194 i po 2 h -186
- Dzień dobry, Jaki trzeba zachować odstęp czasowy między lipolizą iniekcyjną brzucha a szczepieniem na żółtą gorączkę, dur brzuszny i WZW A? Jeżeli zabieg byłby wykonany we czwartek to we wtorek mogę przyjąć szczepienia? Pozdrawiam
- Dzień dobry, Mój syn, ma niespełna 6 lat od jakiegoś czasu mamy problem z obgryzaniem paznokci i skórek wkoło nich. Próbowaliśmy "gorzkiego paluszka" i to nie dało nic, próbowaliśmy 2 razy kalendarza, w którym zaznaczał dni bez obgryzania paznokci i to pomogło na jakiś czas, ale problem powraca.…
- Dzień Dobry, Czy 14 latka powinna konsultować dolegliwości z fizjoterapeutą dziecięcym czy "dorosłym"?
- Dzień dobry, proszę o interpretację wyników toksoplazmozy. IgG 158, IgM 0.52. Czy potrzebne jest ponowne wykonanie badania?
- 12 lipca mam mieć wykonaną konizacje a 7 sierpnia mam wylot zagranicę. Czy mogę lecieć samolotem? Po jakim czasie od zabiegu mogę kąpać się w morzu i basenie?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.