Dzień dobry, Zwracam się z prośbą do lekarza ortopedy. Otóż, półtora miesiąca temu skręciłem staw
1
odpowiedzi
Zwracam się z prośbą do lekarza ortopedy. Otóż, półtora miesiąca temu skręciłem staw skokowy II stopnia. Według USG wyszło że mam naderwany ATFL i CFL. W miejscu gdzie jest ATFL da się pod palcami wyczuć jakby guzek, według radiologa jest to krwiak i należy po prostu stosować maść i masować. Minęło 2 tygodnie, krwiak nie znika. Nawet nie wiem czy to na pewno krwiak. W zdrowej nodze jestem w stanie pod palcami wyczuć wiązadło. W chorej niestety nie. Martwię się że ono jest zerwane. W internecie nie potrafię odnaleźć informacji na temat objawów zerwania. Nie odczuwam niestabilności. Mogę się poruszać. Przy mocniejszym przechyleniu nogi odczuwam ból, ale on mi towarzyszy od momentu zdjęcia gipsu. Czy jest mi ktoś w stanie udzielić jakie są objawy zerwania ? Nie chciałbym biec znowu na USG które jest kosztowne, a potem do ortopedy, zapłacić i dowiedzieć się że mi nic nie jest.
Wskazana jednak byłaby konsultacja ortopedyczna.
Objawem zerwanego ATFL jest przede wszystkim niestabilność lub predyspozycja do kolejnych skręceń.
Częściowe uszkodzenia goją się bardzo dobrze leczone nieoperacyjnie, z zastosowaniem krótkotrwałego unieruchomienia.
Decyduje badanie kliniczne, najlepiej uzupełnione o obraz USG lub MRI
Objawem zerwanego ATFL jest przede wszystkim niestabilność lub predyspozycja do kolejnych skręceń.
Częściowe uszkodzenia goją się bardzo dobrze leczone nieoperacyjnie, z zastosowaniem krótkotrwałego unieruchomienia.
Decyduje badanie kliniczne, najlepiej uzupełnione o obraz USG lub MRI
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.