Dzień dobry, Zbadałam TSH ze względu na utrzymującą się senność, zmęczenie- było 4,3. Postanowiłam

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Zbadałam TSH ze względu na utrzymującą się senność, zmęczenie- było 4,3. Postanowiłam pogłębić badania i po kilku dniach TSH 2,7 (0,35-4,94), wykonałam wtedy również badanie FT3 3,53 (1,71-3,71), FT4 0,83 (0,7-1,48) oraz ATPO 351 (<5,6) i ATG 202,5 (<4,11). Czy ta senność może wynikać z zaburzeń pracy tarczycy? Czy podane wyniki na to nie wskazują?
Szanoena Pani,
Myślę, że niekoniecznie Pani przypadku senność może wynikać z zaburzeń funkcji tarczycy. Niemniej, ma Pani znacząco powyższe miano przeciwciał przeciwtarczycowych, co może wskazywać na chorobę autoimmunizacyjną tarczycy. Warto wykonać usg tarczycy i z wynikami udać się do Endokrynologa.
Z wyrazami szacunku,
N.Zawada