Dzień dobry, zażywam Neoparin 8000 2x1 na zakrzepicę żył głębokich. Niestety na brzuchu mam rozstępy

1 odpowiedzi
Dzień dobry, zażywam Neoparin 8000 2x1 na zakrzepicę żył głębokich. Niestety na brzuchu mam rozstępy i wkłuwam się pomiędzy nimi - około 0,5 cm od rozstępu. Czy podanie zastrzyku tak blisko rozstępu zmniejszy jego skuteczność? Ma być 5 cm od pępka, ale w ulotce jest też napisane o thankach bliznowatych. Zastrzyki te biorę od 4 dni a noga boli bardziej niż na początku i nie wiem czy zastrzyki działają. Z góry dziękuję za odpowiedź! Mężczyzna 28 lat.
Dzień dobry,
Nie ma badań naukowych oceniających skuteczność tych leków zależnie od miejsca podania. W większości przypadków jednak możliwa jest zamiana na leki doustne, które są łatwiejsze w przyjmowaniu - wskazana byłaby rozmowa z lekarzem POZ.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.