Dzień dobry. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi oraz poświęcony czas. Chciałbym poprosić o pom

1 odpowiedzi
Dzień dobry.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi oraz poświęcony czas.
Chciałbym poprosić o pomoc w sprawie mojego stanu zdrowia.
Od 5 lat borykam się z dolegliwościami identycznymi jak przy chorobie wieńcowej.
Jednakże wizyty u kolejnych lekarzy tego nie potwierdzają a diagnozy ciągle brak
Żeby nie wprowadzać w błąd opiszę po krótce jak to u mnie wygląda.
Wszystko zaczyna się najczęściej od łaskotania jak by serca.
Później następuje ból serca przypominający ściskanie.
Przy bólu, kolejnym objawem jest znaczne oraz nagłe osłabienie, uczucie jak bym zaraz miał stracić przytomność
Ponadto w okolicy wyrostka mieczykowatego mam często uczucie jak bym miał tam piłkę tenisową, która może nie boli ale czuć jej obecność
Do powyższych dochodzą także nocne poty (czasem bardzo obfite), nadciśnienie, ostatnio pojawił się problem z cukrem we krwi.
Podczas nazwijmy to epizodu wydaje mi się że ledwo oddycham ale to pewnie ze stresu.
Stan taki utrzymuje się od 20 min do 2 dni.
Na skutek powyższego byłem dwa razy na pogotowiu, raz karetką z pracy.
Byłem także u kardiologa, neurologa, gastrologa.
Miałem wykonywany tomograf komputerowy jamy brzusznej z kontrastem, EKG oraz założony holter EKG.
Nic to nie dało - diagnozy brak.
W końcu jeden z lekarzy internistów przepisał mi lek o nazwie Aciprex.
Powyższy lek zmienił epizody na inaczej odczuwane - nie występują uczucie nagłego osłabienia i utraty przytomności ale bóle serca są niemal codziennie,

Czy ktoś z Państwa ma pomysł do jakiego lekarza się udać lub jakie badania wykonać.
Dzień dobry, często napady lęku mogą imitować choroby serca, Pana opis tez do tego pasuje. Proponuje konsultacje z Psychiatrą.