Dzien dobry, W trakcie pobytu w szpitalu wykonano u mojej rocznej córki posiew moczu. Okazało się

2 odpowiedzi
Dzien dobry,

W trakcie pobytu w szpitalu wykonano u mojej rocznej córki posiew moczu. Okazało się, że pojawiło się escherichia coli 10^5. Dodam, że córka nie ma żadnych objawow. Lekarz rodzinna powiedziała, że tego się nie leczy, ale przepisała nam antybiotyk. Po leczeniu wykonałam ponownie posiew (z przyklejonego woreczka) i znowu wyszła ta bakteria. Teraz wykonaliśmy posiew po raz kolejny i również ta sama bakteria, ale 10^4. Co może być tego przyczyna? Czy ciagle występująca bakteria może być niebezpieczna? Czy udać się do innego lekarza?
Przy dodatnich posiewach moczu bez innych objawów potwierdzających ZUM po pierwsze zwracamy uwagę na to czy dobrze technicznie pobrano mocz -czy zachowano dobrą higienę krocza, dezynfekcję, czy pobrano mocz z tzw środkowego strumienia. Jeżeli wszystkie zalecenia spełniono i nadal hodujemy Ecoli musimy szukać innej przyczyny. Wskazana konsultacja urologa dziecięcego

Posiew z woreczka nie nadaje się do żadnej interpretacji, ŻADNEJ, ten wynik nie ma żadnego znaczenia. Jest to bakteria obecna w kale i na ogół w takiej sytuacji się hoduje. Nie ma potrzeby powtarzać badania przy dobrym wyniku badania ogólnego moczu, którego nie podano.