Dzień dobry, w poprzednim tygodniu we wtorek byłam na wizycie u dentysty na czyszczeniu i fluoryzacj

1 odpowiedzi
W poprzednim tygodniu we wtorek byłam na wizycie u dentysty na czyszczeniu i fluoryzacji zębów, następnego dnia zaczęłam wybielać zęby paskami crest, 4 dnia użytkowania po zdjęciu pasków nagle w dolnych jedynkach przeszedł mnie przeokropny ból, więcej nie założyłam już pasków, 3 dni od odstawieniu pasków zaczęły bolec mnie zęby, bolą mnie dolne i górne, całe mi pulsują, mam uczucie mrowienia od środka, jak zaciskam zęby mam wrażenie, że całe drgają, nie mogę gryźć bo wtedy mam uczucie jakby pękały od środka, zauważyłam tez pękanie szkliwa, a na dolnej jedynce pokruszone szkliwo. Co mogło się wydarzyć? Dodam jeszcze ze często miewam zgagi i kwaśny smak w buzi. Czy mogło stać się coś niebezpiecznego? Jak zabezpieczyć zęby? Dodam, że byłam już z tym u dentysty, niestety nie widział co mi doradzić, zauważył tylko ze coś się stało z dolna jedynka, na razie myje zęby zielonym elmexem, nic się nie poprawia, dalej nie mogę nic ugryźć bo czuje całe zęby. Strasznie się tym martwię.
Agresywne wybielanie zębów może powodować taki efekt bólowy. Jest to działanie chemiczne trzeba zawsze dopytać stomatologa czy warto.