Dzień dobry. W poniedziałek 05.07 powiększyłam usta kwasem hialuronowym w gabinecie kosmetologii. (

1 odpowiedzi
Dzień dobry.
W poniedziałek 05.07 powiększyłam usta kwasem hialuronowym w gabinecie kosmetologii. (Usta metoda na płasko chyba technika russian lips, pani nałożyła mi znieczulenie w formie kremu i powiedziała że preparat dodatkowo zawiera znieczulenie sam w sobie, pierwsze wkłucia bardzo bolały, kolejne już mniej - czułam większe uczucie odrętwienia ). Usta we wtorek były bardzo obolałe i obrzeknięte, wyglądały masakrycznie, nie mogłam jeść i pic z powodu opuchlizny, miałam nawet kłopoty z mówieniem , w środę również bolały i były spuchniete, dziś tj. Czwartek opuchlizna delikatnie zeszła, ale są jeszcze opuchnięte natomiast opuchlizna zeszła w 30 procentach, najbardziej zastanawia mnie jednak fakt że usta nadal bolą, mam wrażenie jakby były delikatnie spuchniete , jakby miały bolące grudki i jakby były delikatnie odrętwiałe. Czy to normalne? Dodatkowo mam wiele siniaków na górnej wardze (ich kolor jest czerwono- fioletowy) , o siniakach czytałam i wiem że to dosyć powszechne natomiast zastanawia mnie czy wsyztako z nimi w porządku- jak powiedziałam - bolą, są delikatnie opuchnięte, mam wrażenie jakby były ciagle delikatnie zdrętwiałe , delikatnie pieką, czuje bolące grudki i uczucie jakbym miała w nich coś nieswojego, przez to mam trudności z jedzeniem czy piciem - natomiast dziś opuchlizna zmniejszyła się. Bardzo proszę o poradę , ponieważ kosmetolog znajduje się ode mnie aż 300 km dodatkowo pojutrze wylatuje na wymarzone wakacje i nie wiem czy mam się martwić. Kosmetolog powiedziała że wszystko jest tak jak być powinno „ponieważ musza się wygoić” mam odwiedzić ją za 3 tygodnie na ewentualne rozmasowanie grudek, jednak ja ciagle boje się - czy ten bóle, lekkie odrętwienie, suchość, twardość, delikatny obrzęk górnej wargi i ból podczas kiedy dolna i górna warga dotkną się na wzajem są normalne czy mam się niepokoić ?? Wyczuwam tez guzki / grudki na wargach , które jak dotknę je językiem od środka bolą/czuje uczucie delikatnego odrętwienia kiedy na nie naciskam. Ust staram się w ogóle nie dotykać, zachowuje wszelka higienę- przemywam je wacikiem z zimna woda rano i wieczorem i smaruje 3 razy dziennie żelem z arniki. Czy coś robię źle? Czy mam się niepokoić? Czy powinnam odpuścić lot samolotem? Czy to zupełnie normalne że one bolą i czuje te guzki i odrętwienie ? Czy powinnam zmienić jakoś ich pielęgnacje? Czy powinnam się niepokoić?
Gratuluje odwagi w robieniu takich zabiegów u kosmetologa. Kosmetolog nie ma nic wspólnego z medycyną a już najmniej z anatomią.
Proszę pilnie udać się do lekarza medycyny estetycznej.