W piątek, trzy dni temu miałam usuwaną zatrzymaną ósemkę na dole. Zabiegowo, mam zało

1 odpowiedzi
W piątek, trzy dni temu miałam usuwaną zatrzymaną ósemkę na dole. Zabiegowo, mam założone szwy. Opuchlizna już pomału schodzi, ból też już ustępuje (chociaż na noc jeszcze biorę leki przeciwbólowe), aczkolwiek wczoraj zauważyłam biało-żółty jakby "nalot" na ranie, wśród szwów. Początkowo myślałam, że to szczątki jedzenia (chociaż jem drugą stroną i same płynne bądź półpłynne produkty, gdyż nie jestem w stanie gryźć ani otworzyć buzi zbyt szeroko, właściwie w sumie wcale), ale nie jestem w stanie wypłukać tego "jedzenia". Potem pomyślałam, że to może być ropa. Ale czy przy ropiejącej ranie nie odczuwałabym ogromnego bólu? Tymczasem ból ustępuje, minęły trzy dni a ja jestem w stanie w ciągu dnia wysiedziec praktycznie bez leków. We wtorek po świętach będę dzwoniła do lekarza, aczkolwiek już teraz nie daje mi to spokoju. Mam przepisany Dentosept do przepłukiwania, wczoraj robiłam to po raz pierwszy i się wystraszyłam, ponieważ pomimo rozcieńczenia płynu zgodnie z ulotką, płyn jest bardzo mocny. Czy możliwe, że taki płyn narobi więcej szkód niż pożytku?
Z opisu wyjika ze to wlóknik - kolejny etap prawidłowego gojenia. Oczywiście jeśli pojawia się jakieś dolegliwości prosze zgłosić się do swojego dentysty.