Dzień dobry, w marcu tego roku nagle skoczyło mi ciśnienie 200/100 byłem na sorze tam wykluczono pow

Dzień dobry, w marcu tego roku nagle skoczyło mi ciśnienie 200/100 byłem na sorze tam wykluczono poważniejsze stany jak zawał/zator. Ale był ból w plecach i klatce . Po czasie zmniejszył się i był ten ból ale mniejszy , byłem na kardiologii miałem badania krwi, echo serca i EKG. Wszystko wyszło dobre. I tak sobie żyłem do lipca i pojawiły się bóle głowy i brzucha. Miałem gastroskopię i tam wykryto hellicobacter pyrolli który już wyleczyłem Pyrolla. Ale ból brzucha utrzymuje się do teraz , jest taki napadowy że trwa kilka sekund w jednym miejscu z prawej strony od pępka lub pod żebrem (miałem operacje i wyrostka i dróg żółciowych) szaleje mi tętno że raz jest dobrze a raz skacze do 120 przy jakimś małym wysiłku typu spacer. A biorę beta blokery (ebivol 5mg) biorę też inne leki na nadciśnienie i zwiększono mi na tej kardiologii leki. I podsumowując boli mnie brzuch, głowa jakbym miał jakieś niedokrwienia . Miałem badanie tk z kontrastem aorty piersiowej i brzusznej i wyszło wszystko w porządku. Drętwieją mi ręce /nogi przy jakimś ucisku lub jak wezmę rękę za głowę. Czuje taki ból serca jakby było przeciążone . Biorę też leki na nerwicę lękową ranofren i parogen. Wszystko się zaczęło od marca a pogorszyło e lipcu i tak to jest do tej pory. Czuje się coraz gorzej miałem też USG tętnic szyjnych i kręgowych i wyszło dobrze tylko tarczyca jakiś guzek na niej i lekarz mówił że wygląda na ..chora " czy jakoś tak i żeby zrobić badania krwi te TSH i wgl. Ma ktoś pomysł o co poszerzyć diagnostykę ? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc Wzrost 190 cm 26 lat mężczyzna Oto moje leki Zaranta 20 mg Ranofren 5 mg Parogen 20 mg Cardura Xl 8 mg Non press 2x dziennie po 25 mg Kalipoz 391 mg Rupaller 10 mg Valtricom 10 mg + 160 mg +25 mg Ebivol 5 mg Timohep 100 mg

1 odpowiedź


Dzień dobry. Opisany przez Pana stan jest złożony, wynikający z nakładania się objawów ze strony licznych współwystępujących chorób przewlekłych oraz możliwych działań niepożądanych leków stosowanych w leczeniu, obejmując zarówno problemy sercowo-naczyniowe, przewodu pokarmowego, jak i objawy neurologiczne. Ze względu na złożoność objawów oraz przyjmowane leki, najbezpieczniej będzie umówić się na teleporadę. Zapraszam.

lek. Jolanta Zwolan

lek. Jolanta Zwolan

internista

Jelenia Góra

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.