Dzień dobry W ciągu miesiąca moj tata był chory brał Zinnat dostał uczulenie spuchły usta i cześć

W ciągu miesiąca moj tata był chory brał Zinnat dostał uczulenie spuchły usta i cześć policzków, wcześniej już brał i nigdy tak nie było. Ostatnio bolało jego ramie i plecy (praca fizyczna) brał febrofen i tez jego uczuliły spuchły usta i policzki. Dlaczego i co może mu dolegać ?

1 odpowiedź


Obrzęk naczynioruchowy po przyjęciu danego leku może być objawem nadwrażliwości na ten lek i wymaga diagnostyki. Tolerancja leku w przeszłości nie wyklucza objawów nadwrażliwości w przyszłości. Antybiotyki (Zinnat) i leki przeciwbólowe (tzw niesteroidowe leki przeciwzapalne - jak Febrofen) są najczęstszą przyczyną nadwrażliwości na leki. Tata powinien zgłosić się do alergologa. Do czasu wizyty nie powinien przyjmować żadnych leków przeciwbólowych - z grupy tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz preparatów cefuroksymu- a najbezpieczniej żadnych penicylin do czasu przeprowadzenia dokładnego wywiadu i badania lekarskiego. Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.