Dzien Dobry. W badaniu kontrolnym u okulisty stowrdzono u mnie początku zmętnienia soczewki. Wzroku

1 odpowiedzi
Dzien Dobry. W badaniu kontrolnym u okulisty stowrdzono u mnie początku zmętnienia soczewki. Wzroku nie pogorszył się w porównaniu do ostatniej wizyty sprzed dwóch lat. Lekarz zelecil obserwacje i kontrole. Jestem krótkowidzem wada minus 15 i minus 18 z astygmatyzmem. Czy istnieje możliwość dobrania takich soczewek podczas operacji zaćmy, które również skorygują krotkowzrocznosc?
Tak, w przypadku wysokiej krótkowzroczności istnieje możliwość jej korekcji poprzez operację zaćmy albo zabieg "refrakcyjnej wymiany soczewek". Wówczas wszczepia się soczewkę o mocy wyliczonej tak, aby zmniejszyć wadę wzroku do zera albo do ustalonej z pacjentem wartości (np. do -2,5).
Jest też możliwe rozważenie zabiegu doszczepienia soczewek fakijnych - wtedy nie trzeba usuwać Państwa soczewki własnej, ale ten zabieg nie jest wskazany w przypadku istniejącej już zaćmy.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Jerzy Zembala

Jerzy Zembala

Okulista, Okulista dziecięcy

Ostrowiec Świętokrzyski

Adriana Chilińska

Adriana Chilińska

Okulista

Wrocław

Agata Mikitiuk-Potyra

Agata Mikitiuk-Potyra

Okulista

Warszawa

Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski

Okulista

Warszawa

Maria Klonowska-Baranowska

Maria Klonowska-Baranowska

Okulista

Łódź

Teresa Lontkowska

Teresa Lontkowska

Okulista

Opole

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 38 pytań dotyczących usługi: zaćma
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.