Dzień dobry, w 2010 r przeszlam operacje fundoolikacja sposobem Nissena po zabiegu kontrolne gastros

1 odpowiedzi
Dzień dobry, w 2010 r przeszlam operacje fundoolikacja sposobem Nissena po zabiegu kontrolne gastroskpie wychodzą wszystkie prawie tak samo przełyk prawidłowy wpust niewydolny żołądek - widoczny refluks zolciowy błona śluzową nieco przekrwawiona mankiet fundoplikacyjny bardo luźno obejmuje instrument ( na jednym RTG skopią nieduża kaskada w okolicy podwpustowej ) odczuwam dolegliwości typowo refluskowe mimo przyjmowania leków bóle żołądka zgaga i gorzki posmak puste odbijania chciałam prosić o poradę czy w tej sytuacji możliwe jest wykonanie zabiegu metoda Stretta aby zmniejszyc lub wyeliminować refluks czy w tej sytuacji raczej tylko reoperacja fundoplikacji ( czy zabieg Stretta jest lżejszym zabiegiegiem ) pozdrawiam
Tego typu pytanie "rzucone" w internet nie ma sensu. Operacjami i re-operacjami refluksu zajmuje się wąska grupa specjalistów (SUBspecjalistów) w chirurgii. Aby mieć doświadczenie, muszą operować co najmniej kilka osób miesięcznie i pilnie śledzić swoje wyniki.
Proponuję samemu wykonać pracę stricte intelektualną i wyszukać publikacje typu "Redo Antireflux Surgery after Failed Fundoplication" albo "Long-term results of redo gastro-esophageal reflux disease surgery".
Są na temat publikacje i podają tam wyniki. Można sobie na tej podstawie wyrobić zdanie i być (+/-) partnerem do rozmowy z doświadczonym chirurgiem. Porady od chirurgów (pacjentów?), którzy tego nie robią są bez wartości.