Dzień dobry, Trzy tygodnie temu miałam chirurgicznie usuwaną ósemkę. Podobno była skomplikowana. B

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Trzy tygodnie temu miałam chirurgicznie usuwaną ósemkę. Podobno była skomplikowana. Brałam antybiotyk przez tydzień. Ból się utrzymywał cały czas, szczekoscisk również, pojawiła się gorączka. Po tygodniu wizyta kontrolna - chirurg stwierdził jakieś zakażenie, przepłukał ranę, ściągnął szwy i założył opatrunek. Ból niemal jak ręką odjął. Po tygodniu wizyta kontrolna, ponowne przepłukanie rany i założenie nowego opatrunku. Byłam zadowolona, lekarz powiedział, że już nie muszę przychodzić i już wystarczy tylko płukać płynem. Zaledwie cztery dni później zaczęła znów mnie boleć szczęka, rana po zębie, sąsiednie zeby, obok rany, najmocniej gdy zęby stykają się ze sobą, i ząb górny nad raną. Ból nie jest bardzo silny, ale permanentny. Jest też promieniujący w stronę ucha czasami. Czy to normalne w trakcie gojenia się rany/dziąsła/kości? Może to zwyczajna nadwrażliwość?

Ból i nadwrażliwość po operacji usunięcia zęba są normalnym objawem pooperacyjnym. W takiej sytuacji zalecane jest skontaktowanie się z lekarzem stomatologiem, który wykonywał usługę. On może skontrolować rane, aby upewnić się, że proces gojenia przebiega prawidłowo. Lekarz może również zalecić stosowanie specjalnych past do czyszczenia jamy ustnej lub opatrunków, które mogą pomóc w zmniejszeniu bólu i nadwrażliwości. Również zaleca się stosowanie specjalnych, łagodnych płukanek jamy ustnej, aby złagodzić podrażnienia. Jeśli ból i nadwrażliwość utrzymują się przez dłuższy okres czasu, należy skontaktować się z lekarzem, aby ustalić przyczynę i uzyskać odpowiednie leczenie.