Dzień dobry, trzy dni temu miałam założoną licówkę. Do tej pory stosowałam aparat retencyjny (osamu
1
odpowiedzi
Dzień dobry,
trzy dni temu miałam założoną licówkę. Do tej pory stosowałam aparat retencyjny (osamu). Nie nosiłam go jednak przez ostatnie 1,5 tygodnia ze względu na tymczasową licówkę.
Po założeniu właściwej licówki doktor wprowadził korekty w moim retajnerze, jednak od tamtej pory nie pasuje on już idealnie. Nosząc go zęby bolą mnie niekiedy nawet bardzo mocno, czuję też ucisk (szczególnie w tylnych zębach), choć nie zauważyłam pogorszenia zgryzu.
Czy w takiej sytuacji powinnam skontaktować się z moim ortodontą w celu wprowadzenia dodatkowych poprawek do aparatu czy jednak ból jest w tej sytuacji normalny i po kilku kolejnych dniach ustanie?
trzy dni temu miałam założoną licówkę. Do tej pory stosowałam aparat retencyjny (osamu). Nie nosiłam go jednak przez ostatnie 1,5 tygodnia ze względu na tymczasową licówkę.
Po założeniu właściwej licówki doktor wprowadził korekty w moim retajnerze, jednak od tamtej pory nie pasuje on już idealnie. Nosząc go zęby bolą mnie niekiedy nawet bardzo mocno, czuję też ucisk (szczególnie w tylnych zębach), choć nie zauważyłam pogorszenia zgryzu.
Czy w takiej sytuacji powinnam skontaktować się z moim ortodontą w celu wprowadzenia dodatkowych poprawek do aparatu czy jednak ból jest w tej sytuacji normalny i po kilku kolejnych dniach ustanie?
dr n. med. Magdalena Szepietowska
Ortodonta, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej
Warszawa
Dzien dobry,
Najlepiej bedzie wykonac nowy aparat retencyjny.
Najlepiej bedzie wykonac nowy aparat retencyjny.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Witam mam pytanie czy stosować globulki macmiror jednocześnie z antybiotykiem Klimicin czy zrobić przerwę
- od około 1,5 roku mam taki kawałeczek skóry wystający spod żołędzia, nie boli, ani nie swędzi, oraz powracające co jakiś czas zapalenie w tamtym miejscu, urolog zalecił pimafocurt i kazał chodzić z odsłoniętym żołędzie, żeby zmiana wyschła, trudno jednak mu uwierzyć żeby mogło mi to samo zniknąć.…
- Po przeciążeniu kręgosłupa, na drugi dzień, miałam bóle od lędźwi do pachwin, opasujące, promieniujące do górnej i dolnej części brzucha. Powodowało to niestrawność i nudności. Czy to oznacza, że dyski wysunęły się do przodu w stronę do brzucha?
- Witam, mam dość dręczące mnie pytanie, w dzień owulacji kochałam się bez zabezpieczeń, partner prawdopodobnie wyciągnął na czas, jednak nie wiem czy nasienie nie spłynęło (staraliśmy się wytrzeć od razu), dziś jest 6 dzień po stosunku, nie mam żadnych objawów A na test jest za wcześnie. Czy mogę…
- Witam. 4 dnia cyklu był stosunek. Czu test ciążowy wykonany 18 dni po stosunku jest wiarygodny?
- Witam, przez 5 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne zoely po odstawieniu tabletek dostałam 20 sierpnia miesiączki, przez pierwszy tydzień była bardzo obfita z dużymi skrzepami. Dodam, że mam mięśniaka 4cm wysoko przy endometrium. Czy to jest normalna reakcja, że trzeci tydzień już plamię?…
- Ból przy zgięciu grzbietowym stopy oraz rotacji wewnętrznej, umiejscowiony w samym środku kostki lub po zakończeniu kości piszczelowej. Podejrzewam, że uraz powstał w wyniku braku rozgrzewki przed sędziowaniem meczu piłki ręcznej. Noga nie jest spuchnięta ale utraciłam możliwość wykonywania głębokiego…
- Witam, Sz.P. Pacjentka 65lat Dotyczy czynnika RF Historia: 26.02.2021 OB (ICD-9: C59) wynik 47 mm/h zakres 0-30 H RF (ICD-9: K21) wynik 164 IU/ml zakres 0-14 H Leki: Metotab 7,5mg w każdy poniedziałek po jednej tabletce rano i wieczorem Acidum Folicium 15mg w każdą środę jedna…
- Bolą Mnie zęby, które były wcześniej leczone kanałowo, według dwóch różnych stomatologów zdjęcie RTG wygląda dobrze. Jaką może być przyczyną?
- Dzień dobry, 1,5 roku temu zdjęto mi aparat stały, dół wygląda dobrze natomiast górne zęby są mocno do przodu i widzę asymetrię. Aktualnie jestem przed wizytą u ortodonty. Czy w takim przypadku jest możliwość aby założyć aparat tylko na górne zęby?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.