Dzień dobry. Szukam pomocy, kto i gdzie jest w stanie leczyć moją mamę u której wykryto autoimmunolo
Dzień dobry. Szukam pomocy, kto i gdzie jest w stanie leczyć moją mamę u której wykryto autoimmunologiczne zapalenie mózgu z przeciwciałami NMDA. Aktualnie przebywa w małym miejskim szpitalu gdzie nie ma technicznych możliwości leczenia mamy oprócz sterydów. Mama miała już usunięte jajniki w Lublinie, gdzie na prawie tydzień było przerwane jakiekolwiek leczenie nawet lekami które mama brała przewlekle. stamtąd została skierowana na oiom gdzie wykonano 2 plazmaferezy z pięciu po czym dostała zapalenia płuc. Oiom skierował mamę spowrotem do miejskiego szpitala gdzie mieszkamy. Każdy leczy od siebie albo wcale nie leczy. Chciałbym mamę gdzieś przenieść ale nie mam pojęcia gdzie.
1 odpowiedź
Potencjalną opcją w przypadku nieskuteczności/braku możliwości kontynuowania obecnego leczenia jest podanie dożylnych immunoglobulin w ramach programu lekowego NFZ B67 LECZENIE IMMUNOGLOBULINAMI CHORÓB NEUROLOGICZNYCH, natomiast decyzja o kwalifikacji do programu należy najpierw do obecnych lekarzy prowadzących, a dopiero później do lekarzy z ośrodka prowadzącego program.
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

