Dzień dobry, syn 5 lat od 4 dni bierze Ceclor, ma zapalenie gardła. Dawałam mu przy tym tran poniewa
Dzień dobry, syn 5 lat od 4 dni bierze Ceclor, ma zapalenie gardła. Dawałam mu przy tym tran ponieważ zawsze bierze, lecz czytałam, że nie powinno się. Czy mogło to zaszkodzić, czy zaprzestać podawania do zakończenia antybiotyku? Odstęp między antybiotykiem a tranem zawsze powyżej 3h.
1 odpowiedź
W czasie choroby często odstawiamy witaminy czy suplementy, aby uniknąć sytuacji, że korzysta z nich atakujący człowieka drobnoustrój. Dodatkowym czynnikiem jest fakt, że większa ilość podawanych preparatów, u dzieci głównie pod postacią syropów, zwiększa ryzyko dolegliwości z przewodu pokarmowego- typu nudności, wymioty, biegunka itd. Jeżeli powyższych problemów nie było to super, ale i tak profilaktycznie proponuję wstrzymac podawanie tranu do końca choroby, do momentu aż skończy antybiotyk.
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

