Dzień dobry, skończyłem 65 lat i w tym momencie lekarz przepisał mi Pradaxę 2* 150. Przez kilka mies

1 odpowiedzi
Dzień dobry, skończyłem 65 lat i w tym momencie lekarz przepisał mi Pradaxę 2* 150. Przez kilka miesięcy wcześniej miałem migotanie przedsionków co drugi dzień i uwaga lekko rozrzedzjący nie był potrzebny... Leczniczo przyjmuję Rtymonorm150mg od 5 miesięcy -3*dziennie(leczniczo). Od 1,5 miesiąca migotanie nie występuje w ogóle. Jaki jest sens kontynuowania przyjmowania Pradaxy? Jak to odstawić. Od wczoraj zmniejszyłem dawkę na 110mg co 12 godzin, bo źle się czuję po takiej dużej dawce. 70 kg, zatorowości żylnej nie mam.
Pradaxa jest lekiem przeciwzakrzepowym, który może być stosowany do zapobiegania udarom u pacjentów z migotaniem przedsionków. Osoby z migotaniem przedsionków mają zwiększone ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi, które mogą prowadzić do udaru mózgu lub innych poważnych problemów zdrowotnych. Pradaxa działa poprzez blokowanie działania enzymu zwanego trombiną, który jest zaangażowany w proces krzepnięcia krwi. Dzięki temu lek zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Lek został Pani przepisany w celu zapobieżenia powikłaniom związanym z zakrzepami krwi. Warto pamiętać, że każdy pacjent jest inny i decyzja o stosowaniu Pradaxy powinna być zawsze podejmowana indywidualnie przez lekarza, biorąc pod uwagę stan zdrowia pacjenta oraz inne czynniki ryzyka.