Dzień dobry, przyszły mi wyniki badań krwi i mam podwyższony cholesterol całkowity do 224 mg, hdl 69
1
odpowiedzi
Dzień dobry, przyszły mi wyniki badań krwi i mam podwyższony cholesterol całkowity do 224 mg, hdl 69, nie hdl 154, ldl 140 i trójglicerydy 79 mg. Oprócz tego wszystko w normie, glukoza, tsh, cała morfologia, kreatynina, badanie moczu też wyszło świetnie. Mam 30 lat, moja waga oscyluje w granicach 65-68 kg, przy 170, nie palę, nie piję alkoholu, staram się ruszać, chodzę na spacery i sporadycznie ćwiczę siłowo. Odkąd pamiętam mam duży cholesterol i nie umiem go zbić. Jestem po usunięciu woreczka żółciowego, więc rok teraz miałam dietę niską w tłuszcze, od dwóch miesięcy jem coraz więcej, bardzo często slodycze. Czy to jest winowajca? Słodkości? Mam też nerwicę, bardzo się stresuję codziennie praktycznie, moja mama też zawsze miała wysoki cholesterol, jest otyła, jej ojciec miał miażdżyce a był szczupły, jej matka miała udar. Jeśli chodzi o sprawy sercowe to mam bardzo niskie tętno i ciśnienie ale kardiolog nie widzi powodu do niepokoju, podobno taki moj urok.
Dzień dobry. Proszę wykonać badanie krwi na Lipoproteinę a (Lpa).
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Czy po ostrym zapaleniu trzustki oraz po usunięciu pęcherzyka żółciowego , i rok po cesarskim cięciu można zajść w ciążę ? Czy raczej będę niestety wiązały się z tym powikłania ?
- Dzień dobry, będę wdzięczny za analizę morfologii krwi. Mężczyzna, 28 lat, jestem alergikiem. W wynikach zmartwiły mnie parametry: - % NRBC - NRBC Nie mają one wartości 0 a z tego co czytałem to powinny mieć wartość 0. Martwię się tym i czy to jest coś poważnego? Trzeba się tym martwić?…
- Okres spóźnia mi się już 15 dni,cykle nieregularne,w 9 dniu spóźnienia test negatywny,dzisiaj tzn 15 dzień też negatywny objawy to kłucie w jajniku bóle okresowe brzucha,dzisiejszy test robiony rano ale z drugiego porannego moczu stosunki zazwyczaj przerywane,jakoś ponad tydzień temu stosunek…
- Ból po lewej stronie stronie brzucha pod żebrami,pojawił się nagle podczas silnego kaszlu. Karzde kaszlnięcie lub kichnięcie powoduje ból. Co może być powodem?Co z tym zrobić?
- Witam mam pytanie biorę lek ozempic oraz antykoncepcję slinda wcześniej miesiączki nie wysypywały wcale przy slindzie od poniedzialku biorę kolejna paczke i dzis pokazały sie plamienia krwi czy to sygnał ze antykoncepcja nie działa.
- Micro w morfologi 16.6 a norma 4.4 skąd takie wysokie micro ? Mam niedobor zelaza..
- Witam. Podczas bliskości oraz pieszczot z partnerką często dochodzi u mnie do wytrysku. Czasami dochodzi do tego podczas głębszej bliskości, czasami jednak wystarczy do tego namiętny pocałunek. Często również osiągam stan silnego podniecenia (wówczas bez wytrysku) intensywnie myśląc o bliskości.…
- Podwyzszone micro w morfologi u mężczyzny 16.6 a norma 4.44 co moze oznaczać jesli mam niedobor zelaza?
- Dzień dobry. Biorę codziennie przed spaniem Ashwagande. Jakie leki na przeziębienie mogę łykać by nie było interakcji ?? Pozdrawiam
- Jak się w dzieciństwie nie miało poczucia bezpieczeństwa to gdzie je w życiu dorosłym znaleźć? Wojsko? Nie mam zdrowia. Trawka - niedozwolona. Więc co? Czuje że budzi się we mnie dragon, który chciałby wszystko niszczyć i palić.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.