Dzień dobry, Przychodzę z pytaniem o kompulsywną masturbację. Nie jest to uzależnienie, potrafię wy

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
Przychodzę z pytaniem o kompulsywną masturbację. Nie jest to uzależnienie, potrafię wytrzymać bez tego nawet miesiąc, jednak od dziecka takie nawet kilkugodzinne kompulsywne "sesje" uprzykrzają mi życie i powodują wyrzuty sumienia oraz niechęć do samej siebie. Do jakiego lekarza najlepiej złościć się z takim problemem? Czy lepiej spróbować poradzić sobie z tym samemu? Czy jest to rzadki przypadek? Jak poinformować o takiej przypadłości specjalistę pomimo bariery wstydu?
Dzień dobry. Myślę, że nie jest to rzadki przypadek, a seksuolog będzie idealną osobą, która rozjaśni Pani/u powyższe kwestie. Jeśli chodzi natomiast o poczucie wstydu, można umówić się na wizytę online, która być może zmniejszy napięcie związane z barierą wstydu. Pozdrawiam

Dzień dobry,
myślę, że nie jest Pan/Pani odosobniony/-a w swoim kłopocie. Wierzę, że ta sytuacja bywa dla Pana/Pani bardzo uciążliwa. Moim zdaniem spotkanie z seksuologiem powinno pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Proszę pamiętać, że taka tematyka dla seksuologa jest czymś naturalnym; seksuolog pracuje po to, by pomagać ludziom w podobnej do opisanej przez Pana/Panią sytuacji, nie ocenia, pomaga szukać rozwiązań. Może ta świadomość pomoże poradzić sobie z barierą wstydu? Pozdrawiam serdecznie!