Dzień dobry, Przez wiele lat borykałam się z bólem bolącej szczęki od jej zaciskania. Na buzi wyr

1 odpowiedzi
Dzień dobry,

Przez wiele lat borykałam się z bólem bolącej szczęki od jej zaciskania. Na buzi wyrobiły mi się mocne mięśnie przy dotyku mniej więcej mniejzego orzecha laskowego, które były widoczne. Zasięgając języka polecono mi zabieg na bruksizm, który wykonałam w ubiegły piątek. 3 pierwsze dni były najgorsze, miałam obrzęk, jeszcze bardziej uwydatnioną część mięśni i bóle przy spaniu w momencie styknięcia się poduszki z policzkami. Ten ból minął aczkolwiek od kolejnych dwóch mam wrażenie, że szczęka samoistnie ciągnie mi w dół, będąc - otwartą. W momencie zamknięcia buzi czuję dyskomfort, jakby mięśnie wykonywały dodatkową ciężką pracę, jakby nie było to naturalne. Czuję opór i jakiś nacisk. Moje pytanie brzmi... czy to ulegnie poprawy, czy ten ból minie czy może zabieg został wykonany nieprawidłowo. Potrzebuję porady, w którym kierunku mam zmierzać. Dziękuję za wszelkie informacje.
Karolina
Narazie trzeba odczekać ok. 14 dni. Powinna PAni ,przed zabiegiem , dostać od lekarza formularz dobrowolnej świadomej zgody na zabieg. Tam są wymienione przeciwskazania i możliwe objawy uboczne po zabiegu z użyciem toksyny botulinowej. Narazie "botoks dopiero się rozkręca";). Pełny efekt biologiczny przychodzi z czasem. Jeśli dolegliwości będą się utrzymywać powyżej kilku tygodni, zacząłbym od Specjalisty Chirurgii Twarzowo-Szczękowej , może i neurologa-możliwe uszkodzenie jednej z gałęzi nerwu trójdzielnego.