Dzień dobry. Przez ostatni miesiąc brałam antykoncepcje, która odstawiłam już, że względu na to, że

Dzień dobry. Przez ostatni miesiąc brałam antykoncepcje, która odstawiłam już, że względu na to, że w trakcie brania zauważyłam że coraz bardziej doskwiera mi bol nog, krecenie. Niemal żadnych obrzekow i zmian skórnych. Zauważyłam że w niektórychiejscsch pp dolanem oraz na samej górze uda i na piersiach mam bardziej widoczne zyly, nie są wypukłe, mają kolor niebieski i są widoczne. Odkąd pamiętam zawsze miałam widoczne zyly na stopach i dłoniach. Ale nigdy na nogach. Czy to już zylaki, czy po prostu tak mam. Dodam, że mam niedoczynność tarczycy, hashimoto. Proszę o pomoc tak jak wspomniałam zyly są niebieskie tak jakby były od razu pod skórą, jednak nie są wypule,nie mam ibrzrkow jedynie zmęczenie i bol nog.

1 odpowiedź


Tabletki antykoncepcyjne mogą zwiększać prawdopodobieństwo chorób żył. Naczynia które Pani opisuje są raczej normalnymi naczyniami żylnymi. Żeby mieć pewność warto zasięgnąć opinii lekarza flebologa z wykonaniem badania usg doppler żył kończyn dolnych.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.