Dzień dobry. Proszę o interpretacje wyników. Kobieta 43 lata, częste kołatanie serca. Ciśnienie w no

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Proszę o interpretacje wyników. Kobieta 43 lata, częste kołatanie serca. Ciśnienie w normie. Średnia częstość rytmu 83,minimalna częstość 49.Maksymalna częstość 171, Pauz dłuższych od 2,5 s. 0. Pobudzeń komorowych 916,w tym 0 par i 0 V-tach. Bigemini komorowych i trigeminii 0. Pobudzen nadkomorowych 19, w tym 16 pojedynczych SVE 0 par i 0 S V-tach. 1wstawka FA epizody ST min. 90. Maks. zmiana ST -3. 1. Najdłuższy RR -1, 4. HRV SDNN : 154, SDANN index: 141. Lekarz stwierdzil migotanie przedsionków i przepisał biosotal 40 3razy dziennie.
Jedna wstawka FA sugeruje migotanie przedsionków, z kolei biosotal powinien zredukować liczbę tych epizodów. Pacjentka powinna pozostawać pod stałą kontrolą kardiologiczną