Dzień dobry! Proszę bardzo pomóc. Przyjmowałem Mozarin 10 mg rano i Trittico 100 mg 6 misięcy. T

Dzień dobry! Proszę bardzo pomóc. Przyjmowałem Mozarin 10 mg rano i Trittico 100 mg 6 misięcy. Trittico odstawiłem miesiąc temu. Teraz chcę odstawić Mozarin. Pani lekarz powiedzieła zmniejszyć dawke do 5 mg i przyjmować przez 10 dni. Ale już po 2 dniach po odstawieniu wstaję bardzo rano i czuje nawroty lęku, upadek sił. Proszę bardzo powiedzieć jak najlepiej odstawić Mozarin?

1 odpowiedź


Dzień dobry Redukcja dawki Mozarinu do 5mg przy odstawianiu jest bezpieczna i nie powinna wiązać się z wystąpieniem objawów ubocznych. Zdarza się że objawy nawrotu zaburzenia są mylone z objawami odstawiennymi , podczas gdy często zdarza się że nie można odstawić leków gdyż dochodzi do nasilenia objawów chorobowych. Pozdrawiam M. Skał-Mydłowska

Szukasz psychologa?

Pierwsza sesja wprowadzająca za darmo z Terapia by ZnanyLekarz

Wypełnij formularz
Znajdź eksperta

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.