Dzień dobry, problem jest następujący; przy zgiętym kolanie i skręceniu stopy na zewnątrz przeskak

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
problem jest następujący; przy zgiętym kolanie i skręceniu stopy na zewnątrz przeskakuje jakby kość strzałkowa w okolicach kolana. (najczęściej wykonując jakieś ćwiczenia czy czynności siedząc na podłodze i np. wstając ( ale również siedząc np. podczas podciągnięcia nogą krzesła ) Pojawia się wtedy mocny ból, następnie muszę wymusić wyprostowanie nogi i przy końcowym wyproście noga wskakuje z powrotem. Problem kiedyś pojawiał się 2-3 razy do roku, natomiast przez ostatni rok zdarzało się to z 20 razy. Wykonano rezonans, w opisie którego jest stwierdzenie niewielkie uszkodzenie łąkotki bocznej. Czy niewielkie uszkodzenie łąkotki boczne może być przyczyną przeskakiwania ? Pytanie jakie postępowanie w powyższej sytuacji bo uraz jest coraz bardziej uciążliwy. Dziękuję
W takim przypadku konieczne jest badanie ortopedyczne i najprawdopodobniej leczenie operacyjne. Drobne uszkodzenie łąkotki bocznej nie bywa raczej źródłem takich objawów, ale może nim być uszkodzenie, którego nie będzie widać w rezonansie (albo też nie będzie opisane), czyli uszkodzenie okolicy rozworu ścięgna mięsnia podkolanowego. Takie uszkodzenie może prowadzić do przeskakiwania i blokowania, a nie będzie dobrze widoczne w rezonansie. Dodatkowo należy też pamiętać, że takie objawy mogą pochodzić ze stawu piszczelowo-strzałkowego bliższego, niestabilności ścięgna mięsnia dwugłowego i innych rzadszych przyczyn.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.