Dzień dobry, Prawie rok temu miałam wykonane prześwietlenie kolana oraz stopy, z powodu dotkliwe

1 odpowiedzi
Dzień dobry,

Prawie rok temu miałam wykonane prześwietlenie kolana oraz stopy, z powodu dotkliwego bólu oraz drętwienia stopy przez całą łydkę aż do kolana. Na prześwietleniu nic nie wyszło, lekarz ortopeda uznał to za ból związany z obciążeniem kończyny, dodam że rok temu w lutym zostałam mamą i do tej pory córka jest bardzo wymagająca. Od dwóch miesięcy ból znacznie się nasilił, do tego stopnia, że mam problem z chodzeniem, obciążam tym samym druga stopę, która też powoli zaczyna mi doskwierać, ale do zniesienia. Wcześniej prawa stopa bolała mnie w okolicy pięty i od góry, plus drętwienie, teraz czuję rwanie w całej stopie, dramat pojawia się w nocy, kiedy np.po godzinie odpoczynku muszę nosić 10 kg na rękach, powłóczę nogami, leki przeciwbólowe średnio mi pomagają, dlatego rzadko z nich korzystam. Od razu napiszę, że ból kręgosłupa to już proza życia. Lekarze u których już byłam raczej zignorowali mój problem, począwszy od neurologa po chirurga, patrzą na mnie jakbym sobie wymyślała ból, do tego pandemia i teleporady, porażka. RTG zrobione tylko dlatego, że miałam prywatną opiekę medyczną, ale to z łaski na uciechę. Boję się, że jak tak dalej pójdzie to nie będzie czego leczyć, do jakiego specjalisty mam się udać?
opis wskazuje na to, że ból promieniuje Pani do łydki i stopy z kręgosłupa - tzw ból korzeniowy z powodu, prawdopodobnie, przepukliny, w kręgosłupie lędźwiowo-krzyżowym; zalecam wykonanie badania kręgosłupa LS za pomocą rezonansu oraz udanie się na konsultację do neurochirurga lub ortopedy.