Dzień dobry. Poszukuję pomocy a mianowicie boli mnie szyja i drętwieją mi ręce. Posiadam taki opis M
1
odpowiedzi
Dzień dobry. Poszukuję pomocy a mianowicie boli mnie szyja i drętwieją mi ręce. Posiadam taki opis MR.
Skrzywienie osi kr szyjnego w prawo.
Kifoza szyjna.
Na poziomie C2-3 bez dyskopatii i bez spondylozy.
Na poziomie C3-C7 bulging discs ze spłaszczeniem worka oponowego i symetrycznym konfliktem korzeniowym.
Kanał kręgowy i otwory boczne nie są istotnie zwężone.
Widoczny rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.
Skrzywienie osi kr szyjnego w prawo.
Kifoza szyjna.
Na poziomie C2-3 bez dyskopatii i bez spondylozy.
Na poziomie C3-C7 bulging discs ze spłaszczeniem worka oponowego i symetrycznym konfliktem korzeniowym.
Kanał kręgowy i otwory boczne nie są istotnie zwężone.
Widoczny rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.
Dzień dobry
należałoby obejrzeć badanie MRI odcinka C i skorelować je z dolegliowściami klinicznymi, żeby podjąć jakieś decyje. Badanie opisuje wielopoziomową dyskopatię szyjna. Należy ocenić takie badanie pod kątem niestabilnosci - tego radiolodzy niestety nie opisują. Warto by poszerzyć diagnostykę o badanie czynnościowe RTG odcinka C. Jeśli potwierdzi się niestabilność, to jedną z możliwości leczenia jest leczenie operacyjne - stabilizacja kręgosłupa.
należałoby obejrzeć badanie MRI odcinka C i skorelować je z dolegliowściami klinicznymi, żeby podjąć jakieś decyje. Badanie opisuje wielopoziomową dyskopatię szyjna. Należy ocenić takie badanie pod kątem niestabilnosci - tego radiolodzy niestety nie opisują. Warto by poszerzyć diagnostykę o badanie czynnościowe RTG odcinka C. Jeśli potwierdzi się niestabilność, to jedną z możliwości leczenia jest leczenie operacyjne - stabilizacja kręgosłupa.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- . Mam stwierdzony konflikt naczyniowo nerwowy nerwu vii i VIII. Szumy uszne ucha prawego mam odkąd pamiętam. Od roku doskwierają mi napadowe zawroty głowy. Trwają one ułamek sekundy w momencie gdy ruszam gałkami ocznymi. Bywa tak, że nie mam ich miesiąc i znów wracają. Trwają najczęściej od 1…
- Usunięcie torbiel zastoinowa policzka jak długo się goi
- Witam choruję na łuszczycę lekarz dermatolog przepisał mi Equoral 100mg 2*1 . Po 5 dniach stosowania leku zaczęły piec oraz boleć mnie podeszwy stóp czy to normalne ?
- Dlaczego chłopak zgadza się żebym go zdradziła? Zamiast ze mną porozmawiać szczerze w oczy to przelał to na kawałek papieru. Oto treść jaką napisał odnośnie mojej przyszlej zdrady: "Przyzwalam tobie na zdradę z tego powodu że: - Wiem że nie poświęcałem tobie dużo czasu, olewałem.…
- Muszę mieć przeprowadzony zabieg pobrania wycinków z szyjki macicy do badania histopatologicznego przy użyciu kolposkopu. Moje pytanie czy jest to zabieg bolesny, a jak tak czy wystarczy znieczulenie miejscowe. Bardzo dużo osób pisało, że miało pod narkoza stąd moje pytanie.
- Po jakim czasie i czy w ogóle jest możliwe po operacji otwartej przepukliny pachwinowej powrót do chodzenia na bieżni? Przynajmniej na niskiej prędkości.
- Dzien dobry, zmienilam leki z Dienogest na Ryeqo zgodnie z zaleceniem lekarza, mialo to miejsce w polowie cyklu, dokladnie dwa tygodnie temu. Zauwazylam u siebie mocne pogorszenie nastroju, czy jest to naturalne?
- Miesiąc temu w Ostrawie miałam zabieg lewego oka w związku z zaćmą. Lekarz wszczepił mi soczewką toryczną. Twierdził ,że po niej będę czytać bez okularów.. Efekt jest taki, że na to oko widzę tylko w 60%. Co teraz w tej sytuacji można zrobić. Czeski lekarz powiedział, że po trzech miesiącach…
- Kobieta 54 lata,w trakcie menopauzy.Przez 10 lat twierdzono,ze mam torbiel jajnika i,że może się wchłonie a teraz stwierdzono,że to wodniak jajowodu lewego 5 cm na 2,co dalej zrobic.
- Dzień dobry, mam problem, tylko nie wiem jak to napisać. Od pewnego czasu zmagam się niekontrolowanym płaczem gdy przypomnę sobie smutną sytuację z bajki oraz czasy nostalgii. Wtedy muszę się wypłakać i zazwyczaj dzieje mi się to w okresie zimowym a potem w letnim, Raz się zdarzyła sytuacja,że…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.