Dzień dobry,poniżej przesyłam opis z rezonansu. Lekarze leczą mnie przeciwzapalnymi i przeciwbólowym
1
odpowiedzi
Dzień dobry,poniżej przesyłam opis z rezonansu. Lekarze leczą mnie przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi lekami ale pomaga tylko na chwilę po czym znowu boli mnie kręgosłup i promieniuje do nóg i pośladek nieraz nie mogę ruszyć noga. Co mam zrobić? Co znaczy ten wynik.
OSteoogenna wrodzona stenoza kanalu- wymiar ap ograniczeń kostnych kanalu mierzony na poziomie trzonow kręgow wynosi 10-11mm
Wysokość krążków międzykręgowych , intensywnośc sygnału prawidłowe.
Struktury kostne objęte badaniem bez cech patologii.
L3/4 przepuklina prptruzja tylna centralna nacilająca stenozę kanału do 9 mm .Cechy kolizji z korzeniami nerwów rdzeniowych.
L4/5 przepuklina protruzja tylna centralna na glebokosc 2 mm bez ucisku na struktury nerwowe
OSteoogenna wrodzona stenoza kanalu- wymiar ap ograniczeń kostnych kanalu mierzony na poziomie trzonow kręgow wynosi 10-11mm
Wysokość krążków międzykręgowych , intensywnośc sygnału prawidłowe.
Struktury kostne objęte badaniem bez cech patologii.
L3/4 przepuklina prptruzja tylna centralna nacilająca stenozę kanału do 9 mm .Cechy kolizji z korzeniami nerwów rdzeniowych.
L4/5 przepuklina protruzja tylna centralna na glebokosc 2 mm bez ucisku na struktury nerwowe
Dzień dobry
Należy obejrzeć badanie MRI odcinka LS i badanie RTG czynnosiowe odcinka LS. Stenoza kanałowa może byc wskazaniem do odbarczenia na odcinku L4-L5. Jesli jeszcze pojawia się cechy niestabilnosci to warto rozważyć stabilizację kręgosłupa.
Należy obejrzeć badanie MRI odcinka LS i badanie RTG czynnosiowe odcinka LS. Stenoza kanałowa może byc wskazaniem do odbarczenia na odcinku L4-L5. Jesli jeszcze pojawia się cechy niestabilnosci to warto rozważyć stabilizację kręgosłupa.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Bardzo proszę o wyjasnienie badań, czekamy na wizyte. badanie u 8 latka Hypoplazja zatok czołowych Okrężne, przyścienne zgrubienie zatok szczękowych. Pozostałe widoczne zatoki oboczne nosa prawidłowej powietrzności. Struktury kostne bez zmian.
- Dzień dobry lekarz przepisał mi na depresję i lęki Depratal na początku brałem 30mg później zmienił mi na 60mg mija już blisko 7 tydzień i nadal odczuwam lęki z depresją troszkę się poprawiło co robić w takim rezultacie
- Dzień dobry zażywam Depratal 60 mg przez 7 tygodni i nadal odczuwam lęk co mam zrobić dodam że kiedyś brałem Paroksetyne i czułem się dobrze
- Dzien dobry. Za miesiac koncze 18 lat i chcialabym jak najszybciej zaczac leczenie ortodontyczne. 3 lata temu dostalam diagnoze esowatego skrzywienia przegrody nosowej, przez co pani laryngolog stwierdzila, ze bede musiala przejsc przez zabieg septoplastyki. Marze o aparacie ortodontycznym, wiec…
- Witam, mam pytanie jaki jest skuteczny i bezpieczny szampon dla 6latki na łojotokowe zapalenie skóry poza mediket ictamo? I ewentualnie jaki krem na zmiany na ciele. Pozdr
- Znam sie z chlopakiem 4 miesiace. Na początku poznania pierwszy miesiac był seks w miarę normalnie. Ale jak zamieszkałam z nim dosyć szybko to sex jest raz na miesiac. Chlopak mówi, że nie ma libido i że to jest spowodowane tym, że był cztery lata singlem i 5 razy w tygodniu czy kilka razy na…
- Witam, od wielu lat zmagam się z trądzikiem. Wielu lekarzy proponuję mi głównie izotek jednak ze względów zdrowotnych nie moge go brać. Czy jednak są jakieś inne leki które mogą faktycznie poprawić stan mojej cery?
- Witam, kardiolog zasugerował nerwice serca, nerwice, przez które prawdopodobnie mam wysokie cisnienie krwi. Chciałabym umówić się do psychiatry aby zacząć sie leczyc, natomiast w ulotce leku na nadciśnienie przeciwskazaniem są leki przeciwdepresyjne i przeciwlekowe,czy to oznacza ze nie będę…
- Witam, jak mam stulejkę i mam do niej masc to czy tą maści trzeba w smarować do środka czy na zewnątrz?
- Witam serdecznie, jestem mężczyzną, normalna budowa ciała, mam 41 lat. Chciałbym w kilku słowach opisać swoje objawy i liczyłbym na Państwa interpretację. Otóż około 15 lat temu dentysta zdiagnozował u mnie bruksizm. Od około 7-8 lat walczę z IBS choć dopiero stosunkowo niedawno zdałem sobie…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.