Dzień dobry, Ponawiam pytanie ponieważ nie otrzymałam odpowiedzi. Czy przy karmieniu piersią m

1 odpowiedzi
Dzień dobry,

Ponawiam pytanie ponieważ nie otrzymałam odpowiedzi.

Czy przy karmieniu piersią mogę używać kremu w którego skład wchodzą:
Petrolatum, Theobroma cacao seed butter, Olea europea fruit oil, Cera alba, Cetyl palmitate, Sorbitan palmitate, Sorbitan olivate, Simmondsia chinensis seed oil, Daucus carota root extract, Rosmarinus officinalis lead extract, Dehydroacetic acid, Parfum, Benzyl alkohol, Benzyl benzoate, Benzyl salicylate, Coumarin, Citral, Farnesol, Citronellol, Geraniol, Hexyl cinnamal, Limonene, Linalool.
Nie chcę go stosować regularnie, raczej okazjonalnie, ewentualnie dwa dni ciągiem.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
Witam! Składniki kremów , zwłaszcza stosowane na niewielkie obszary skóry , prawdopodobnie nie są nawet wykrywane w surowicy. Nie mają zatem działania ogólnego. W skład większości tego typu kosmetyków wchodzą zwykle : zaróbka, konserwant, sustancja zapachowa . Każda ze składowych ma określone zadanie i nie są stosowane do leczenia, zwłaszcza ogólnego. W życiu codziennym napotyka Pani tysiące substancji zawartych np w środkach spożywczych i na tego typu produkty należy zwrócić uwagę. Ma to znaczenie zwłaszcza w rodzinnym występowaniu niektórych chorób , jak choćby atopowe zapalenie skóry. Jeśli dziecko jest zdrowe ( nie leczone z żadnej przyczyny), nie należy analizować składu pierwiastkowego wszystkiego z czym mamy kontakt w życiu codziennym. Zdrowe dziecko broni się samo, jego układ immunologiczny stale się rozwija i na pewno nie otruje Pani dziecka kremem do twarzy. Wychowałem 3 synów i wiem co mówię:))). Pozdrawiam.