Dzień dobry, podczas wizyty u ginekologa zgłosiłam problem zw. ze świądem w okolicy odbytu i podrażn

1 odpowiedzi
Dzień dobry, podczas wizyty u ginekologa zgłosiłam problem zw. ze świądem w okolicy odbytu i podrażnienia w okolicy pochwy. Ginekolog zleciła wymaz, który wykazał zwiększoną ilość bakterii Streptococcus agalactiae. Otrzymałam receptę na maść dopochwową, co nie rozwiązuje problemu w okolicy odbytu. Czy w tym wypadku wykonać dodatkowy wymaz? Czy skonsultować (ponownie) problem z proktologiem? Czy można stosować jednocześnie maść z antybiotykiem i antybiotyk w tabletkach? Nie wiem czy wstrzymywać się z zastosowaniem maści.
Witam. Zalecam konsultację u proktologa i leczenie globulkami i doustnym antybiotykiem. O wszystko pytaj swojego ginekologa.