Dzień dobry. Pisze żeby zasięgnąć porady u innych lekarzy gdyż moi chyba nie traktują mnie do końca

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Pisze żeby zasięgnąć porady u innych lekarzy gdyż moi chyba nie traktują mnie do końca poważnie bo jestem za młoda na nowotwor jelita czy też odbytnicy. Ale jakiś miesiąc temu zaczęły mi się tasmowate stolce wcześniej były normalne stało się to z dnia na dzień i były one bardzo miekkie i wyproznialam się max do 2 razy na dobę, a normalnie wyproznien się zawsze rano. Lecz teraz zaraz po przebudzeniu zaczyna mi się przelewać w brzuchu i kręcić i czuję że muszę szybko iść i stolce są od miesiąca tasmowate lub olowkowate zawinięte poszarpane papkowate..i byłam u lekarza rodzinnego zrobiłam badania krwi i żelazo próby watrobowe i test na krew utajona w kale wszystko wyszło wzorowo . Nie zauważyłam na szczęście żadnej krwi też przy wyproznianiu ale kiedyś miałam hemoroidy po porodzie pierwszym ale zaleczylam je. Dalej miała być kontrol ginekologiczna czy nie mam płynu w zatoce Douglasa ale tam też wszystko w porządku dodam że w styczniu poronilam ciążę nie wiem czy to może mieć wpływ. Dalej gastrolog po zebranym wywiadzie twierdzi że nie mam żadnych objawów alarmujaccych tzn nie chudne nie mam krwi żadnej i bólów zbadał brzuch i kazał mi wyluzować i uwierzyć że nic tam nie mam.. dodam że moja mama zmarła w wieku 49lat na nowotwor jelita. I z tego względu kazał mi pierwsza kolonoskopie zrobić w wieku 30 lat bo nie chce mi w tym wieku robić kolonoskopi straszyć i dawać leki które mnie uzależnia i że te moje cienkie miekki i tasmowate stolce w sumie nic nie znaczą i że to raczej na pewno od stresu bo miałam bardzo stresujące rok ze stanami depresyjnymi ale też stolce się zaczęły takie jak mi wszystko przeszło i zaczęłam się normalnie czuć i wyszłam z depresji . Bardzo się boję liczyłam na kolonoskopie że w końcu poznam przyczynę co się dzieje A tu nic..I nie daje mi to spokoju pomimo przypisanych leków na jelito drazliwe i Enterol nic się nie zmienia. Proszę mi powiedzieć czy ja naprawdę wymyślam i mam bzika na tym punkcie czy warto pogłębić badania . Mam 24 lata. Dziękuję z góry za każdą odpowiedź, Pozdrawiam.
Depresja, stany lękowe, stres mogą zaburzać pracę przewodu pokarmowego. Rozumiem, że postawiono rozpoznanie jelita drażliwego i włączono leczenie zachowawcze, które nie pomaga. Jeśli stosowała się Pani do zaleceń, uporała się Pani z depresją i w dalszym ciągu wygląd stolca jest niepokojący to badanie endoskopowe- kolonoskopia jest wskazana. Tym bardziej, że jest Pani obciążona rodzinnie.