Dzień dobry. Piesek 4 letni, 10- 11 kg., mieszaniec, bez biegunek, wymiotów przy profilaktycznych ba

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Piesek 4 letni, 10- 11 kg., mieszaniec, bez biegunek, wymiotów przy profilaktycznych badaniach krwi w 11.2021 wyszedł Alt 260,4 GLDH 20,6 oraz nieznacznie podwyzszony cholesterol 10,1 HGB 193 HCT 0,566 . Pies dostal na 5 dni tabl. Hepaxan, karmiony glownie od tego czasu karmami monoproteinowymi suchymi i mokrymi z jagniecina, indykiem i od czasu do czasu z wolowina. W styczniu 2022 ALT 259,9 a GLDH 74,8, a z pozostalych lekko poza norma HGB 193, HCT 0,575 LYM% 31,2, PLT 116. Pozosałe parametry watrobowe, lipaza, tarczyca w normie. Na badaniu USG ciezko było uchwycic widok watroby, prawdopodobnie przestrzen ktora sie pojawila na obrazie powiekszona i niejednorodna. Pies dostal na 2 tyg tabl. Hepaxan i syrop hepachol. Proszę o radę czy nie jest to nic groznego i ewentualnie jakie badania moglabym jeszcze wykonac. Martwie sie, czy to nie jest jakies grozne zapalenie, albo cos gorszego i czy nie trzeba szybko dzialac. Proszę o pomoc. Pies mial miec teraz szczepienie, ktore zostalo odlozone na 2 tyg do czasu powtornych badan krwi po lekach hepaxan i hepachol. Pies byl kastrowany po ukonczeniu roku i wowczas wyniki byly w normie.
Dzień dobry. Zwykle takie pytania pozostawiam bez odpowiedzi ale może ten wpis coś zmieni. Wylicza Pani nieprawidłowości w poszczególnych wynikach i określa pozostałe jako prawidłowe. Jest to oceny wyników na podstawie towarzyszącemu jej wykresowi na zasadzie - co jest po za normą. Badania ocenia się całościowo a nie wycinkowo !!!
Szanowna Pani, jak wynika z opisanej sytuacji, diagnostyka Pani psa trwa od 2-3 miesięcy i prowadzący lekarz, mając pełny obraz i pacjenta, nie potrafi określić przyczyn odchyleń wynikowych. To czego Pani oczekuje po swojej wrzutce do internetu ???
Jeżeli zależy Pani na sensownym postępowaniu, to zamiast diagnozować psiaka przez dr Google, proszę zebrać wszystkie dotychczasowe wyniki badań i pójść do innego lekarza, który oceni to mając pacjenta i pełne a nie cząstkowe wyniki w ręce. Proszę przemyśleć temat i wybrać się na sensowną konsultację. Pozdrawiam, Zalewski Grzegorz.