Dzień dobry, otrzymałam skierowanie na rezonans magnetyczny głowy. Kilka lat temu (ok 6-7) miałam w

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
otrzymałam skierowanie na rezonans magnetyczny głowy. Kilka lat temu (ok 6-7) miałam wstawiany most dentystyczny i niestety nie wiem oraz nie mam dokumentacji z informacjami, z jakiego materiału został wykonany. Gabinet prywatny, w którym zakładano mi most, już nie istnieje. Jak mogę to sprawdzić samodzielnie? Czy będzie widoczny na RTG zębów?
lek. Adam Głuszak
Radiolog, Ultrasonografista
Warszawa
Dzień dobry.
RTG głowy/zebów-pantomogram pokaże czy ciało obce tam jest, natomiast ciężko na tej podstawie określić charakter ciała obcego- na ogół metaliczne "świecą" bardziej w RTG.
Pozdrawiam Adam Głuszak

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.