Dzień dobry. Od stycznia zmagam się z trądzikiem hormonalnym. Badania wykazały: Progesteron: 40,4

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Od stycznia zmagam się z trądzikiem hormonalnym.
Badania wykazały:
Progesteron: 40,40 ng/ml
FSH: 1,53 mlU/ml
LH: 2,66 mlU/ml
Prolaktyna: 176 mlU/ml
Testosteron: 26,50 ng/ml
TSH/hTSA: 0,863 uml/ml

Po dwóch dniach wykonałam jeszcze
17-OH Progesteron: 4,01 ng/ml

Ponadto, od 14 stycznia nie mam miesiączki pomimo odstawienia antykoncepcji (Atywia Daily) po zakończonym opakowaniu 3 lutego.

Atywię przyjmowałam od stycznia 2020 roku, w lutym’20 zdiagnozowano u mnie dysplazję szyjki macicy CIN2 i w związku z czym zalecono. abym brała atywię bez przerwy na miesiączkę przez cały okres leczenia tj. 9. miesięcy. We wrześniu zrobiłam przerwę do listopada, a następnie po konsultacji ginekologicznej miałam przyjmować atywię w systemie 3 na 1 tzn. 3 opakowania bez przerwy na miesiączkę, następnie przerwa i przy kolejnym cyklu powrót do tabletek. Niestety w styczniu zaczęły się moje problemy ze skórą, pomyślałam, że przyczyną mogą być tabletki wiec po zakończonym opakowaniu je odstawiłam. Konsultowałam się z kilkoma dermatologami, endokrynologami i jedyne co mogę powiedzieć to „wiem, że nic nie wiem” ... Jakie jeszcze powinnam wykonać badania, aby można było wdrożyć odpowiednie leczenie zarówno wyrównania poziomu hormonów jak i problemów skórnych?

stosuje poniżej wskazane leki na trądzik:
- Acnelek
- Clindacne
- Acnederm (zamiennie z acnelekiem rano)

Wczoraj otrzymałam jeszcze receptę na tetralysal 300mg + probiotyk, ale nie wykupiłam jeszcze recepty, bo wiem, że jest to silny antybiotyk i trochę obawiam się skutków ubocznych. Czy mogłabym również prosić o opinię, czy w obecnej sytuacji mogę wdrożyć ten lek?

Będę wdzięczna za odpowiedz.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.

Paulina
Dzień dobry, proponuje udać się na konsultacje endokrynologiczną, aby omówić problem, w badaniach jest wiele niewiadomych. W której fazie cyklu zrobione badania? inne choroby? masa ciała?, stężenie SHBG? /oceniane razem ze stężeniem testosteronu w odpowiedniej fazie cyklu/, Jaki odstęp między zrobionymi badaniami, a stosowaną antykoncepcją? Oczywiście najlepiej zabrać całą dokumentację medyczną. Pozdrawiam serdecznie.