Dzień dobry, Od półtora roku mam nietypowy problem ze zmęczeniem oczu od ekranów, czy też konkre

1 odpowiedzi
Dzień dobry,

Od półtora roku mam nietypowy problem ze zmęczeniem oczu od ekranów, czy też konkretniej od obserwacji ruchu na nim. Po około pół h pracy na komputerze moje oczy stają się ciężkie i pojawia się ból (ucisk) w górnej części oka.
Przez jakiś czas myślałem że winne są ekrany z których na codzień korzystam, dlatego też próbowałem najróżniejszych opcji (łącznie ze starymi monitorami crt, nowymi oledami itp). Przełomem który uświadomił mi że to problem z samymi oczami, a nie ekranem, był zakup projektora, który nie ma żadnego negatywnego wpływu na oko, natomiast problem dalej pozostał.
Przez ten czas wizyty u 2 różnych okulistów, na których wyszło że mam lekki astygmatyzm (do -0,5 dioptrii), jednak mimo zakupienia okularów
problem pozostał.
Jeden z okulistów zasugerował ogólne badania, oraz konsultacje z neurologiem, więc tak też zrobiłem.
W badania ogólnych wyszła podwyższona glukoza (110 mg/dl), oraz Leukocyty (10,88 tys/ul (norma 9,07)).
U neurologa nie wyszło nic, rezonans który zrobiłem również nic nie wykazał.
Wracając do samego problemu, zauważyłem że moje oczy ciężej znoszą barwy kontrastowe w których przeważa kolor ciemny(np białe litery na ciemnym tle), podczas przewijania np stron z taka kolorystyką problem pojawia się bardzo szybko. Ciekawe jest też to że kiedy patrzę na ekran jednym okiem, problem z bólem pojawia się później.
Starałem się również na własną rękę znaleźć rozwiązanie tego problemu na internecie, jednak problem wydaje się bardzo rzadki, aczkolwiek udało mi się znaleźć posty na zagranicznych forach gdzie ludzie opisywali podobny problem.
Jako że na co dzień pracuje na komputerze, moje życie stało się przez to koszmarem...
Bardzo proszę o pomoc kogokolwiek kto miałby pomysł co to może być i jak temu zaradzić...
Jestem w stanie dobrze zapłacić za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu
Objawy takie jak zmęczenie/ucisk/bol mogą być związane ze zmianami w mięśniach galkoruchowych. Zalecam wtedy wykonanie USG oczu u doświadczonego/sprawdzonego okulisty. Oraz pełne badanie okulistyczne z ocena ostrości wzroku i badaniem dna oka oraz wady wzroku po kroplach.

Mam wielu pacjentów z podobnym problemem u których objawy ustąpiły po leczeniu.