Dzień dobry, od pewnego czasu borykam się z problemem z widzeniem. Obecne okulary, które noszę ma

2 odpowiedzi
Dzień dobry,

od pewnego czasu borykam się z problemem z widzeniem. Obecne okulary, które noszę mam od jakiś mniej więcej 3 lat i widziałem w nich bardzo dobrze. W ostatnim czasie jednak ponownie zaczynam widzieć mniej wyraźnie, oczywiste, powiększa mi się wada wzroku. Jednakże, kiedy patrzę "spod byka", tj. krawędzią soczewek w okularach to widzę o wiele wyraźniej. Czy jest to kwestia dodatkowej wady wzroku, budowy soczewek czy jeszcze innego czynnika? W najbliższym czasie planuję wizytę u optometrysty, ale chciałbym wiedzieć od czego może to zależeć.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
Dzień dobry,
to co zostało opisane spowodowane jest tym, że soczewka okularowa ma inną grubość w środku, a inną na brzegach i światło załamuję się inaczej w tych obszarach co może powodować, że widzimy wyraźniej patrząc przez brzegi soczewki. Jeśli odczuwany jest już dyskomfort w widzeniu to wizyta u specjalisty powinna być pierwszym krokiem, a dobry optyk na pewno wyjaśni opisane zjawisko. Pozdrawiam i zapraszam do Andrzej Piwowarczyk Optyk Studio na ul. Wrocławskiej 8 w Krakowie.

Dzień dobry, patrząc "spod byka" niejako generuje sobie Pan trochę inną korekcję, niż ma soczewka przy normalnym patrzeniu. Dzieje się to ze względu na załamanie światła przy takim spojrzeniu. Oznacza to, że zmieniła się wada wzroku i potrzebna będzie inna korekcja, niż była stosowana dotychczas. Pozdrowienia!