Dzień dobry, od ok. 2 miesięcy mam ból w kolanie które się blokuje, mam problem ze zgięciem lub całk
1
odpowiedzi
Dzień dobry, od ok. 2 miesięcy mam ból w kolanie które się blokuje, mam problem ze zgięciem lub całkowitym wyprostowaniem go. Dostałam skierowanie na rezonans i oto opis:
Podwyższenie sygnału łąkotki przyśrodkowej oraz pęknięcie rogu tylnego. Obrzęk szpiku kostnego podrzęstnie w kłykciu przyśrodkowym piszczeli. W tylnym odcinku kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej torbielka. Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach powierzchni stawowych. Chrząstka rzepki ścieńczała o nieregularnym zarysie. Rzepka z cechami niewielkiej lateralizacji.
Problem w tym że noga mi bardzo dokucza gdyż boli i drętwieje i utrudnia poruszanie się. Wizytę u ortopedy mam dopiero w maju i zastanawiam się czy jest się czym martwić. Bardzo dziękuję za pomoc.
Podwyższenie sygnału łąkotki przyśrodkowej oraz pęknięcie rogu tylnego. Obrzęk szpiku kostnego podrzęstnie w kłykciu przyśrodkowym piszczeli. W tylnym odcinku kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej torbielka. Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach powierzchni stawowych. Chrząstka rzepki ścieńczała o nieregularnym zarysie. Rzepka z cechami niewielkiej lateralizacji.
Problem w tym że noga mi bardzo dokucza gdyż boli i drętwieje i utrudnia poruszanie się. Wizytę u ortopedy mam dopiero w maju i zastanawiam się czy jest się czym martwić. Bardzo dziękuję za pomoc.
Witam,
Opisane dolegliwości sugerują wewnętrzne uszkodzenia kolana. Do pełnej diagnozy konieczne jest badanie kliniczne i obejrzenie obrazków z rezonansu.
Jest bardzo prawdopodobne że lekarz zaproponuje leczenie operacyjne.
Pozdrawiam
Opisane dolegliwości sugerują wewnętrzne uszkodzenia kolana. Do pełnej diagnozy konieczne jest badanie kliniczne i obejrzenie obrazków z rezonansu.
Jest bardzo prawdopodobne że lekarz zaproponuje leczenie operacyjne.
Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Od 3 dni bolą mnie nadgarstki i dłonie w obu rękach. Nie jest to ból w konkretnym miejscu czasem bardziej bolą okolice małego palca, czasem kciuka czy nadgarstow. Ból nasila się podczas ruchu, a staje się mniejszy przy zimnych okładach. Nie zaobserwowałem zmiany w czuciu czy mrowienia ale ze…
- Co zrobić z rozległymi bardzo widocznymi naczyniami na twarzy
- Czy na diecie kartograficznej wypadają/znacznie przerzedzają się włosy ? U mnie tak jest (z tarczą wszystko ok), dlaczego ?
- Mam 78 lat.Jestem wygimnastykowaną osobą.W chwili obecnej zauważyłam przy pewnym skręceniu głową w bok zawroty głowy.Do jakiego specjalisty powinnam się zgłosić.?
- Czy to prawda ze przy nadzerce przełyku nalezy powstrzymać sie od wysiłku fizycznego? Do tej pory byłam osoba dosc aktywna, uczęszczałam na zajęcia fitness 2 razy w tygodniu, ostatnio została u mnie zdiagnozowana nadzerka przełyku. Czy to oznacza ze muszę zaprzestać ćwiczeniom?
- Potrzebuję pomocy i nie wiem, gdzie jej szukać. Od dawna mam podejrzenie, że choruję na depresję - poczucie bezsensowności wszystkiego, co robię, brak motywacji do czegokolwiek, myśli samobójcze, brak samoakceptacji, napady senności. Do tego boję się kontaktów z innymi ludźmi, stresuję się nawet…
- Witam Mam 25 lat. Jestem młodym pewnym siebie facetem. Mam jednak problem z przedwczesnym wytryskiem, powoduje to problemu w życiu ( można się tego domyślić). Miałem kilka partnerek w życiu, na dłuższy czas lub na krótszy. Zawsze jest to samo. Jedyne co pomogło mi w tym problemie, był alkohol.…
- Dzień dobry, od tygodnia przyjmuje leki w związku z epizodem depresji łagodnej. Są to: Dutloxetine Mylan 30 mg, Sympramol 50 mg, Liponerv 1x1. Niestety od paru dni nie czuje sie najlepiej. Bolą mnie kości i mięśnie (tak jak przy przeziębieniu), głowa, do tego nie mogę spać. Czy mogą być to efekty…
- Witam, Przesyłam aktualny opis rezonansu. Miałam wykonane dwie discektomie. Cały czas mam dolegliwości bólowe i nie wiem już co jest ich przyczyną. Czy będzie potrzebna kolejna operacja? OPIS: Stan po prawostronnej foraminotomii na poziomie L5-S1, ze zmianami bliznowatymi zniekształcającymi…
- Dobra pehametria, w kolejnej gastroskopii stwierdzony refluks i przepuklinę rozworu przełyku. Dexilant 30 od prawie roku na noc. Nie pomaga.Lekarz zrezygnował z operacji. Objawy tylko gardłowe. Laryngolog stwierdził ( nie jeden) zasychanie śluzówki, przewlekłe zapalenie tchawicy, krtani i gardła.…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.