Dzień dobry, od miesiąca biegam regularnie, ostatnio coraz więcej - ok. 6km. Zauważyłem, że podczas
Dzień dobry, od miesiąca biegam regularnie, ostatnio coraz więcej - ok. 6km. Zauważyłem, że podczas szybszego marszu kłuje mnie w klatce piersiowej. Ból jest lekki, ale niepokoi mnie. Co ciekawe nie występuje podczas biegania. Czy to kwestia "przyzwyczajania się" organizmu do większego wysiłku niż dotychczas czy powinienem udać się do kardiologa?
1 odpowiedź
Dla bezpieczeństwa - kardiolog, najlepiej taki, który specjalizuje się także w medycynie sportu - prawdopodobnie wykona on ekg spoczynkowe i ekg wysiłkowe, być może także echo serca.
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

