Dzień dobry, Od kilku lat mam zdiagnozowany reflux. Obecnie mam 43 lata. Od ok. 4 miesięcy mam u

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Od kilku lat mam zdiagnozowany reflux. Obecnie mam 43 lata.
Od ok. 4 miesięcy mam uczucie jakby coś utknęło mi w przełyku. Uczucie nie pojawia się zawsze. Przy zmianie pozycji np. rano kiedy wstaje z łóżka czuję mrowienie w przełyku/ gardle. Podobne uczucie pojawia się kiedy wypije jakiś płyn ( w szczególności coś gazowanego ). Podczas samego procesu jedzenia/ przełykania zaczyna się pojawiać dyskomfort. Uczucie dyskomfortu czasami przeradza się w ból. W ciągu ostatnich 4 miesięcy miałem dwie gastroskopie, które niczego nie wykazały. Miałem też trzy wizyty u różnych laryngologów i również nie ma niczego niepokojącego. Jeden z lekarzy zasugerował leczenie lekami antydepresyjnymi. Też terapia niestety bez skutku. Sam już nie wiem gdzie szukać pomocy i co może być przyczyną ?
Warto by się było zastanowić nad wykonaniem badania rtg przełyku z kontrastem i ewentualnie manometrii przełyku