Dzień dobry, od dłuższego czasu leczę się na trądzik. W tym momencie przechodzę kurację z maścią dua

1 odpowiedzi
Od dłuższego czasu leczę się na trądzik. W tym momencie przechodzę kurację z maścią duac. Po duacu wiadomo mam wrażliwszą skórę ale nie występuje u mnie zaczerwienienie, świąd czy też inne skutki uboczne tego typu - stosuję świadomą pielęgnację. Problem tkwi w tym, że od początku stosowania mam ogromny wysyp (większy niż przed kuracją). Są to zarówno białe zaskórniki, gule które znikają po paru dniach jak i mniejsze krosty gotowe do wyciśnięcia. Martwi mnie to, że stosuję maść już 2 miesiące i nie widzę żadnej poprawy tylko sam wysyp. Nie zamierzam sie poddać, jednak czy jest to normalne po tak długim okresie stosowania? Ile jeszcze to pociągnąć jeśli nic nie będzie się zmieniać? Mój dermatolog nie zwrócił uwagi na moje komenatrze odnośnie tego problemu. Mam jeszcze inne pytanie nie związane z powyższym. Mianowicie czy bezpiecznie jest stosować kwas hialuronowy, niacynamid lub skwalen w dodaniu do kremu podczas kuracji duac/epiduo? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Dzień dobry. Każdy antybiotyk musi udowodnić do 5-10 dni ,że potrafi działać.
Jak nie potrafi to go ..zmienić na inny. Obecnie terapia składa się z antybiotyku duac i leku złuszczająco wysuszającego typu epiduo. żel Duac powinien działać ,ale ponieważ nie potrafi tego udowodnić czyli po 5 -10 dniach trzeba było przerwać to leczenie.
Żel Epiduo to tylko przesuszenie i złuszczanie ,lub podrażnienie ,jak ktoś ma mniej szczęścia. Także ten zestaw nie rokuje . Prawdopodobnie wymiana duacu na inny żel antybiotykowy typu rozex lub doustne tabl . antybiotykowe , coś by ruszyła tę terapię z miejsca.
Proszę na przyszłość o mniejszą cierpliwość dla leków .Jak doktor/obecny / nie widzi problemu ,to też należy go zmienić .
Z poważaniem dr Piotr Mazur. Kraków.