Dzień dobry, Od 3 miesięcy mam ból szyji, prawej strony, od rana do wieczora codziennie , jest lekk

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Od 3 miesięcy mam ból szyji, prawej strony, od rana do wieczora codziennie , jest lekki ból ale promieniujący na ból głowy z tej prawej stronie (tez lekki) i do ręki, i czasem do nogi, i obok prawej łopatki, i zawsze jak odchylam głowę do tylu to jest ból z tylu szyji, boli jakbym ktoś mi grzebał w mięśniach, boli jakby był stan zapalny, a czesto tak rwie, i czesto (ale rzadziej)dosłownie boli mnie cała prawa strona ciała , ciepło taki i rwiący ból, od głowy po szyje, brak, rękę łopatkę , nogę. Miałam zdjęcie RTG odcinka szyjnego czynnościowe, jest w porządku. Lekarz mi przepisał biofenac, czy ten lek pomoże czy tylko uśmierzy ból?
Proszę o pomoc
Dzień dobry,
lek może zmniejszyć lub zlikwidować objawy jednak leczenie farmakologiczne nie jest tu z reguły skuteczne i właściwe. Jeśli mamy do czynienia z urazami, dysfunkcjami itp. układu ruchu właściwym leczeniem jest fizjoterapia i ewentualnie jako dodatek leczenie farmakologiczne. Nie zalecam moim pacjentom takiego sposobu leczenia jakie zalecił w tym przypadku lekarz. Osobiście skierowałbym takiego pacjenta na fizjoterapię.