Dzień dobry, Nie wiem jak rozmawiać z instytucjami państwowymi oraz osobami gdzie chciałbym praco

1 odpowiedzi
Dzień dobry,

Nie wiem jak rozmawiać z instytucjami państwowymi oraz osobami gdzie chciałbym pracować i w ogóle poniższy temat (jeśli nie dam rady długofalowo)
W wieku 20 lat miałem silny atak padaczki (wcześniej jako młody także miałem lecz niezgłaszałem tego nigdy...) dopiero gdy zdarzył się wypadek, wylądowałem w szpitalu, mialem zapisane leki i tak przez osiem lat dzień w dzień brałem leki az tylem i tylem, staralem sie pracowac i studiować życ w miare normalnie, jednak tyłem, miałem inne problemy, dużo zapominałem nadal, po odstawieniu leków przez pewien czas był spokój (choć krótko, zdazaly sie pomniejsze problemy).
Jednak od 2-3 lat mam masę innych napadów, traciłem świadomość, wywracam się, praktycznie nie pamiętam co robiłem chwilę temu ani nawet co pisałem (staram się notować od pewnego czasu i malować obrazy żeby nie zgupieć), czasem się wywracam ostatnio na szyje i plecy i znów pojawiają sie problemy)>
Poszedlem nawet do psychiatry i biore leki, cala game, mam wrazenie ze jeszcze gorzej sie czuje, kompletnie nic nie pamietam.
Poszedłem na wynik EEG było tragiczne, na badaniu rezonanansem tomografem bez kontrastu wyszło, że oponiak zwapniały, plus jakies przesunięcia i cos tam cos tam....
Dodatkowo te problemy padaczkowo, neurologiczne, psychosmoatyczne.
Znajoma powiedziała, ze powinienem wystąpić o rentę lub jakiś stopień niepenosprawności
Nie wiem jak o tym mówić bo w pracy mogą nie rozumieć moich przypdłości i nawet nie wiem jak urzędnikom to wyjaśniać ? Nie chciałbym też byc zdyskrdytowany w przyszłości w jakiś pracach jeśli np. lepiej bym się poczuł ? Praktycznie każdego dnia przeżywam jakiś stan ? Co robić?
Jak to leczyc ? co robic?
Pana objawy mogą świadczyć o nawrocie (albo dalszym utrzymywaniu się, jeśli nigdy nie osiągnięto ich ustąpienia) napadów padaczkowych. Proszę się skonsultować z neurologiem, by wdrożyć leczenie (są leki, które nie powodują przyrostu masy ciała), najlepiej z tym, który leczył poprzednio, w przypadku zmiany neurologa proszę uzyskać kserokopie całej dotychczasowej dokumentacji medycznej dla nowego neurologa.