Dzień dobry. Moja córka w tym miesiącu kończy półtora roku. Podaję jej dwa kubki mleka modyfikowa

3 odpowiedzi
Moja córka w tym miesiącu kończy półtora roku.
Podaję jej dwa kubki mleka modyfikowanego Bebilon Pepti DHA dziennie. W 100 mililitrach mleka jest 1,4 mikrogramów witaminy D.
Gdy córka była na piersi podawałam jej dodatkowo 800 jednostek witaminy D.
Teraz po przeliczeniu jednostek biorąc pod uwagę jaką ilość mleka dziennie córka wypija to w samym mleku jest ok 240 jednostek wit D.
Czy suplementacja zmniejszyć z 800 jednostek do 560-600?
Słyszałam dwie różne sprzeczne rzeczy. Jedna że nadmiar wit D może szkodzić dziecku a druga że dziecku w tym wieku można podawać do 1000 jednostek tej witaminy.
Witam. W wieku 1-10 lat dzieci powinny otrzymywać od 600 do 1000 jm/dobę witaminy D3. Jeżeli poda Pani córce od 400 do 800 jm/dobę dodatkowo ponad mleko na pewno nie przedawkuje Pani tej witaminy. Dziecko w tym wieku nie powinno przebywać na słońcu bez fotoprotekcji - więc ilość wit. D3 powstającą w skórze po ekspozycji na słońce można pominąć. Jeżeli ma Pani obawy o przedawkowanie, zawsze może Pani wykonać oznaczenie stężenia całkowitej wit D 3 we krwi u córki - chociaż nie jest to rutynowe postępowanie. Pozdrawiam. Aleksandra Piotrowska

Uważam że dawka 600 jest w tym przypadku najlepsza
Tez uważam ze 500j witaminy D powinno wystarczyć w okresie letnim. Jeśli będzie mniej mleka to proszę wrocic do 800j. Pozdrawiam