Dzień Dobry Mój problem polega na ciągłym zadręczaniu się przeszłością, i lęku przed przyszłością

1 odpowiedzi
Mój problem polega na ciągłym zadręczaniu się przeszłością, i lęku przed przyszłością nie potrafię się cieszyć z życia strach i złość momentami mnie paraliżuje. kiedy mam problem lub zrobiłam coś źle cały czas myśle o tym nie potrafie przestać do tego stopnia że gdy ktoś mówi coś do mnie to mam problem by usłyszeć i to zrozumieć co druga osoba do mnie mówi.
Boję się podejmować jakiekolwiek decyzje bo wydaje mi się że cokolwiek zrobię to i tak będzie źle bez sensu.
jestem osobą wierzącą i ostatnio też mam chęc caly czas się modlić, juz wręcz obsesyjnie.
Dziwnie się czuje gdy zostaje sama, momentami nie wiem co mam z sobą zrobić. ogarnia mnie niczym nieuzasadniony lęk.
Mam okropne problemy z zasypianiem bo gdy się kładę to myślę co mam jutro do zrobienia, jakie jeszcze sprawy trzeba załatwić itd. mocno boli mnie głowa z przodu tak jakby na czole, ten ból jest tak mocno napierający, jakby coś uciskało mi od środka na czoło.
Dodatkowo sprawdzam po kilka razy czy mam klucze w torebce, czy zamknęłam samochód, czy zamknęłam drzwi, czy zabrałam telefon, nie mogę się na niczym skoncentrować, cały czas mi się wydaję że powinnam coś poprzestawiać, posprzątać, cokolwiek robię powinnam robić szybciej, że innym wychodzi lepiej. Do pracy chodzę na siłę. Praktycznie z nikim nie rozmawiam. czasami jakbym się zupełnie wyłączała i nie zauważam co się dzieje wkoło mnie.
Często coś chowam bez powodu a potem nie pamiętam gdzie to położyłam.
Dodam jeszcze że w 2015 roku przeszłam psychozę przyjmowałam haloperidol i jakoś mnie to postawiło na nogi a teraz czuje że choroba wraca.
przez ostatni tydzień zażywam pramolan, który został mi jeszcze po ostatnio przebytej chorobie i jest troche lepiej z zasypianiem
Koniecznie trzeba ponownie podjac leczenie psychiatryczne ,czyli w wym dolegliwościami przedstawic lekarzowi ktory podejmie stosowne decyzje. .Warto zrobic to w najszybs,ym czasie