Dzień dobry, miesiąc temu miałam zabieg ekstrakcji ósemki. Ząb był leżący, zatrzymany i po kilku dni

Dzień dobry, miesiąc temu miałam zabieg ekstrakcji ósemki. Ząb był leżący, zatrzymany i po kilku dniach zebrała się ropa, rana była czyszczona i podane było lekarstwo. Po ściągnięciu szwów, okazało się, że dziura nie jest zrośnięta. Otrzymałam zalecenia co do higieny jamy ustnej i przepłukiwaniu. Obecnie widzę czarna dziurę, ale jest ona trudno dostępna bo polik nadal nie jest tak elastyczny. Trudno mi stwierdzić czy w dziurze nic nie zalega. Staram się jeść ostrożnie. Czy tego typu „dziura” się zrośnie?

1 odpowiedź


Dzień dobry, w przypadku utrudnionego gojenia zębodołu poekstrakcyjnego zaleca się wizyty kontrolne u lekarza przeprowadzającego zabieg i regularną higienę rany. W warunkach gabinetu lekarz może przepłukać zębodół i zaordynować odpowiedni lek. W warunkach domowych zalecam stosowanie płukanki antyseptycznej (np. Eludril Classic) oraz żelu antyseptycznego (Elugel). Po okresie kilku tygodni zębodół powinien wypełnić się nową tkanką. Serdecznie pozdrawiam, lek. dent. Bartosz Chwaliszewski.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.