Dzień dobry, mężczyzna, 23 lata, BMI 22.55, aktywny tryb życia, w przeszłości kilka lat paliłem epap

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mężczyzna, 23 lata, BMI 22.55, aktywny tryb życia, w przeszłości kilka lat paliłem epapierosa. Od jakiegoś czasu czuję ból (lekkie kłucie) i dyskomfort w nadbrzuszu. W pozycji stojącej jest dużo gorzej, przy uciskaniu nadbrzusza czuję duży ból i jednocześnie wyczuwam dość spore tętnienie tuż pod mostkiem, mam wrażenie, że objawy nasilają się kiedy długo czegoś nie jadłem, po zjedzeniu posiłku lub po zmianie pozycji na siedzącą/leżącą ból przy ucisku momentalnie mija, a lekkie tętnienie jest wyczuwalne jedynie przy głębokim ucisku nadbrzusza, czasami pozostaje jedynie dziwny dyskomfort. Dwa tygodnie przed pojawieniem się opisywanych objawów pojawił się lekki ból po lewej stronie klatki piersiowej, aktualnie pojawia się rzadko ale wciąż mnie martwi, wykonałem badanie EKG, doktor nie miał żadnych uwag. Dostałem skierowanie na gastroskopię, brak uwag, od razu wykonano USG, według lekarza wszystko w normie. Stolec wygląda normalnie. Po zmianie diety na bardziej różnorodną po miesiącu opisane objawy się nie zmniejszyły, za to mam wrażenie że częściej czuje dyskomfort w nadbrzuszu, ponownie wykonałem gdzie indziej gastroskopię, ponownie nic nie wykryto. W następnej kolejności zrobiłem szereg badań krwi, moczu, CRP, nawet niektóre markery nowotworowe, jedyne odchylenia od norm to w morfologii Monocyty 11,1% [3,0 — 8,0] i Eozynocyty 0,7% [1,0 — 5]. Nie mam pojęcia do jakiego specjalisty się udać, jakie badania wykonać, bardzo proszę o sugestie/nakierowanie.
Po tym co napisałeś- jeżeli to wszytko prawda i prowadzisz zdrowy styl życia , to wymagasz konsultacji psychologa. Jak nie pomoze to dopiero w drugiej kolejnosci gastroenterolog.