Dzień dobry..mam zaburzenia równowagi czy to może być od nerwicy czy aż tak mocom być silne nerwy..N

3 odpowiedzi
Mam zaburzenia równowagi czy to może być od nerwicy czy aż tak mocom być silne nerwy..Nie umiem się tego pozbyć i strasznie się boje ze mi coś poważnego może być.?
Warto w pierwszej kolejności udać się do neurologa by wykluczyć przyczyny fizyczne tego problemu. Jeżeli okaże się, że zawroty nie mają podłoża fizycznego, warto skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą i porozmawiać o możliwych przyczynach psychologicznych.

Dzień dobry. Pani/Pana problemy z utrzymaniem równowagi mogą mieć swoje podłoże w lęku - wówczas mówimy najprawdopodobniej o zaburzeniach dysocjacyjnych/konwersyjnych. Przed postawieniem takiej diagnozy i zastosowaniem odpowiedniej do niej psychoterapii, należy jednak wykluczyć podłoże somatyczne tych zaburzeń. Polecam w pierwszej kolejności udać się do lekarza pierwszego kontaktu i neurologa, a dopiero później do psychoterapeuty, o ile jego pomoc okaże się rzeczywiście potrzebna. Rozumiem Pani/Pana lęk przed tym, że może się coś stać. Proszę pamiętać, że pisząc tutaj już zrobiła/zrobił Pani/Pan pierwszy krok, by zadbać o siebie. Pozdrawiam Panią/Pana serdecznie.
Rozumiem, że przeżywasz trudności związane z zaburzeniami równowagi, co może być naprawdę przerażające. To zupełnie zrozumiałe, że odczuwasz niepokój i obawy co do swojego zdrowia. Zaburzenia równowagi mogą mieć różne przyczyny, w tym te fizyczne, neurologiczne i psychologiczne.
Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje objawy mogą być związane z nerwicą, warto porozmawiać z lekarzem aby przeprowadził odpowiednie badania i pomógł zidentyfikować ich przyczynę. To prawda, że nerwica może czasami prowadzić do różnych dolegliwości fizycznych, w tym zawrotów głowy i zaburzeń równowagi. Jednakże, istnieje wiele innych możliwych przyczyn tych objawów.
Psycholog może być pomocny w zrozumieniu potencjalnych czynników emocjonalnych, które mogą wpływać na Twoje zdrowie, ale ważne jest, aby diagnozę i leczenie prowadził lekarz. Pozdrawiam.